ماکرون خواستار خلع سلاح شبه‌نظامیان در عراق شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ماکرون خواستار خلع سلاح شبه‌نظامیان در عراق شد

ماکرون خواستار خلع سلاح شبه‌نظامیان در عراق شد

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس جمهوری فرانسه در سخنانی خواهان خلع سلاح شبه نظامیان در عراق شد. به نظر می‌رسد منظور او از شبه‌نظامی نیروهای حشد شعبی باشد.


به گزارش موعود، آمانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه  در سخنانی با تاکید بر لزوم "برد صلح" در عراق و سوریه برای ممانعت از بازگشت تروریست‌ها در پی شکست نظامی داعش، خواهان خلع سلاح تمام شبه نظامیان در عراق شد.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: این اقدام نیازمند اقدام دیپلماتیک گسترده‌ای است؛ ابتدا در عراق باید اقداماتی انجام شود تا کشور بتواند انتخابات آزادانه‌ای را در ماه مه آتی برگزار کند و زمینه را برای حیدر العبادی، نخست وزیر عراق جهت ایجاد ثبات در کشور فراهم کند.

وی افزود: لازم است ظرف چند ماه آتی عادی‌سازی اوضاع عراق محقق و شبه نظامیان خلع سلاح شوند و دولت عراق که اکنون نیازمند کمک‌ از سوی تمامی نیروهای بین المللی است بتواند برای ثبات اوضاع تلاش کند.

ماکرون ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه طی هفته‌های آتی پیروزی کامل بر تروریست‌های داعش محقق شود، خواهان کمک به عراق و سوریه برای تحقق امنیت فراگیر شد. وی با اشاره به لزوم گفت‌وگو و راهکارهای دیپلماتیک گفت: امنیت در راس اولویت‌ها است.
منبع: ایسنا

نوشتن نظر