پایتختی اورشلیم، مقدّمه سلطه جهانی شیطان
موقعیت شما: مهدویت و آخرالزمان»گزارش»پایتختی اورشلیم، مقدّمه سلطه جهانی شیطان

پایتختی اورشلیم، مقدّمه سلطه جهانی شیطان

شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

گزارش یکصد و هفدهمین نشست ماهانه فرهنگ مهدوی
صد و هفدهمین نشست موعود در حالی برگزار شد که تحلیل‌های بسیاری از اعلام پایتختی «اورشلیم» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط رئیس جمهور آمریکا  انجام شده بود؛ با این حال جای خالی تحلیلی «آخرالزّمانی» در میان این تحلیل‌ها خالی بود. به همین مناسبت و به دلیل اهمّیت فوق العاده انتخاب اورشلیم  ، مؤسّسسه فرهنگی هنری موعود عصر،(عج) نشست صد و هفدهم خود را به این امر اختصاص داد .

 


« پایتختی اورشلیم و پیامدهای آخرالزّمانی آن» عنوان سخنرانی محقّق و پژوهشگر حوزه غرب شناسی و آخرالزّمان‌شناسی «اسماعیل شفیعی سروستانی» بود.
در این نشست از کتاب‌های  جدید الانتشار «دشمنان آنلاین، مسئولان آفلاین» ، در موضوع آسیب پذیرایی کودکان در فضای مجازی و راههای مصونیت بخشی به انها ، تالیف و گردآوری واحد پژوهش موعود عصر  و کتاب «موریانه در خانه» (تألیف محقّق گرانقدر ابراهیم شفیعی سروستانی) نیز رونمایی شد. برای تهیه این آثار علاوه بر سایت www.yaranshop.ir می‌توانید به اپلیکیشن‌های فراکتاب، کتابراه، پاتوق کتاب و طاقچه مراجعه فرمایید.

آیا جریان یهود را شناخته‌ایم؟!
استاد شفیعی سروستانی با معرفی دو جریان «بنی اسماعیل» و «بنی اسرائیل»، که یکی متکی و مبتنی بر حقیقت وحیانی و دیگری متکی و مبتنی بر انانیت هستند،  اعلام کردند که هر دو این جریان‌ها رویکری آخرالزّمانی دارند و هر کدام داعیه‌ی این را دارند که سرنوشت غایی عالم و آدم با تفوّق آنها رقم خواهد خورد. ایشان افزودند:
«بدون شناسایی این دو جریان، ارائه تحلیل کاملی از آنچه که بر سر بشر آمده و آنچه بر سر بشر خواهد آمد، ممکن نیست.»
ایشان اغتشاش و از هم‌گسیختگی تحلیل‌های ارائه شده در طیّ قرون گذشته را نیز از همین روی دانستند که قادر به شناسایی این دو امر نبودند.
استاد سروستانی به تحلیل‌های متعدد از منظرهای مختلف درباره‌ی پایتختی اورشلیم اشاره کردند و افزودند که بدون شناسایی رویکرد آخرالزّمانی بنی اسماعیل و بنی اسرائیل، ما نمی توانیم به تحلیل درستی از یهود و صهیونیسم برسیم و در نتیجه نمی توانیم به درستی با آنها مقابله کنیم.
ایشان سه لایه از رویکردها درباره پایتختی اورشلیم را از منظر سه گروه قابل بررسی دانستند:
1. رویکرد ویژه موعودگرانه یهودیان صهیونیست به اورشلیم؛
2.رویکرد آخرالزمانی مسیحیان صهیونیسم به اورشلیم
3. رویکرد مجامع مخفی فراماسونری  و ایلومیناتی به اورشلیم

اهمّیت و موقعیت مهمّ فلسطین
استاد سروستانی در بخش اوّل سخنانشان به پیشینه سرزمین «فلسطین» و جغرافیای این سرزمین و معرفی آن به عنوان « قلب جهان» و «مرکز دنیای قدیم» اشاره کردند و یکی از علت های هجمه دراز مدّت یهودیان به این سرزمین را موقعیت ژئوپلیتیک و استراتژیک این منطقه دانستند. 
ایشان 15 ویژگی استراتژیک فلسطین را برشمردند؛ از جمله: «جایگاه دینی این سرزمین به عنوان مهد انبیاء»، «قرارگرفتن در مرکز جهان اسلام»، «قرار گرفتن در سه راهی سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا»، «موضوع کهن‌ترین جنگ‌های شرق و غرب مدیترانه (جنگ‌های صلیبی)»، «میقات بازگشت حضرت مسیح(ع) و موعود بنی اسرائیل»، «پایگاه غرب صهیونیستی برای کنترل خاورمیانه»، «قطب جاذب ملل و نحل» و.... (1) و درباره اوضاع این منطقه در طول تاریخ و نقش ماندگار آن در تاریخ و سیاست سخن گفتند.

نگرش اوّل: نگاه موعودگرایانه یهودیان صهیونیسم به اورشلیم
در این بخش از سخنرانی، استاد سروستانی به نگاه یهودیان به سرزمین «اورشلیم» پرداختند و با استفاده از منابع توراتی، این سرزمین را سرزمینی الهی از منظر آنان معرفی کردند؛ به دلیل آنکه ماشیح (مسیح، موعود یهودیان) در آنجا ظهور می‌کند.
ایشان با توضیح فساد بنی اسرائیل، انتقام خونین بختنصر از آنان و اسارت آنان و انتقالشان به «بابل»، اعلام کردند که اندیشه «نجات توسط ماشیح» در این زمان در میان آنان پررنگ شد و از آن زمان در میان آنان ماند و پر و بال گرفت تا دوران معاصر.
محقّق حوزه غرب‌شناسی درباره خاستگاه فرقه‌ی صهیونیسم توضیح دادند:
«در دوران جدید با کم شدن سلطه کاتولیک بر مقدورات و مقدرات اروپای قرون وسطی، ظهور مارتین لوتر و ایجاد نگاهی دنیاطلبانی و مادی‌گرایانه، نوآوری در میان یهودیان اتفاق افتاد و فرقه‌های متعددی از میان آنها سربرآورد که از جمله آنها «بنیادگرایان یهودیان (یهودیان ارتدوکس)» است.»
استاد سروستانی درباره ویژگی‌های اعتقادی یهودیان ارتدوکس چنین توضیح داد که آنان می‌پنداشتند تقدیر آنان چنین است که پراکنده بمانند تا ماشیح بیاید و آنان را به اورشلیم بازگرداند؛ امّا در دوران جدید، گروهی از میان آنها سربرآورد که به سنت‌های پیشین و بازگشت به سرزمین موعود توجّه ویژه نشان دادند. «صهیونیسم» از میان این نگرش آخرالزّمانی سربرآورد.

صهیونیسم یهودی و پروژه نیل تا فرات
ایدئولوژی « نیل تا فرات» به زعم صهیونیست‌ها، از آیات 18 تا 21 سفر پیدایش برداشت شده است که خداوند به حضرت ابراهیم(ع) فرموده است: «از نهر مصر تا به نهر عظیم (یعنی فرات) را به نسل تو بخشیده ام.» امّا هیچ‌گاه صهیونیسم پاسخی برای این ندارد که آیا بنی‌اسماعیل از فرزندان حضرت ابراهیم(ع) محسوب نمی‌شوند؟ آیا چنین است که از میان 12 قبیله بنی‌اسرائیل، از نیل تا فرات می‌بایست برای فرزندان یهودا باشد؟! و آیا خداوند به حضرت ابراهیم خلیل‌الرّحمان(ع) فرمان داده است که این سرزمین‌ها را تصرّف کند؟!
استاد سروستانی، پس از این، درباره‌ی «بیانیه بالفور»، تأسیس کشور غاصب اسرائیل و دولت یهود و نحوه تصرّف آرام سرزمین وسیع فلسطین به اختصار توضیح دادند.
ایشان با اشاره به جنگ شش روزه میان رژیم غاصب اسرائیل و کشورهای عرب مسلمان که با یکدیگر متّحد شده بودند، این روز را سرآغاز تصرف اورشلیم و بیت المقدس توسط صهیونیسم دانستند که به زعم آنان، زمینه‌سازی لازم برای ظهور ماشیح محسوب می‌شود. بنابراین تصرف اورشلیم و اعلام پایتختی آن نیز برای مسلط بودن بر کل منطقه و زمینه سازی برای آمدن ماشیح حائز اهمّیت است.

نگرش دوم: صهیونیسم مسیحی و پروژه آرمگدون
جریان دومی که از سوی اسماعیل شفیعی سروستانی معرفی شد، جریان «مسیحیان صهیونیسم» بود. در مقدمه این بحث، شرح مختصری درباره‌ی موضوع «آرمگدون»، گمشده مسیحیان صهیونیست، داده شد.
آرمگدون به زعم مسیحیان صهیونیست، جنگی است که در منطقه «مگیدو» در فلسطین اشغالی، میان یهودیان و دشمنان آنها (اعراب، مسلمانان و سایر مردم) درمی‌گیرد که در آن، یهودیان پیروز می‌شوند و مسیح در این وقت به زمین باز می‌گردد. بنابراین از منظر آنان، جنگ آرمگدون مقدّمه بازگشت مسیح(ع) است. نویسنده آثار یهودشناسی و غرب شناسی پس از این افزود:
«این اعتقاد چنین در میان مسیحیان صهیونیست رسوخ کرده که حدود 70 سال است که مسیحیان، مخصوصاً مسیحیان مقیم آمریکا، با تورهای سیاحتی و زیارتی به صحرای مگیدو می‌روند و خاک آنجا را برای تبرک با خود می‌برند.»
آنگاه سروستانی توضیح داد که مسیحیان صهیونیست که از میان  مسیحیان پروتستان برخاسته اند، با انقلاب «مارتین لوتر» شکل گرفتند و علاقه خاصی به یهودیان دارند و خود را خادمان یهود و کتاب مقدّس خود را «تورات» می‌دانند. آنها معتقدند که مسیح برای نجات یهودیان می‌آید و مسیحیان پروتستان به عنوان خادمان آنها، از این واقعه بهره برده و نجات می یابند .
استاد سروستانی افزود:
«حدود 70% از مسیحیان آمریکا، پروتستان هستند و مبلغانی در میان آنها هستند (ایوانجلیست‌ها یا انجیلی‌ها) که در امر تبلیغ بسیار موفق عمل می‌کنند. قوی ترین بلندگوهای مذهبی جهان امروز، در اختیار ایوانجلیست‌های آمریکایی است که همه از مسیح موعود و بازگشت او و آماده کردن مردم برای ظهور سخن می‌گویند و موضوع آرمگدون نیز جزو همین تبلیغات است.
این مبلغان که حمایت مردم را نیز دارند، خدمت به یهودیان را وظیفه دولت آمریکا می‌دانند و توانسته‌اند رئیس‌جمهور آمریکا را از میان خودشان انتخاب کنند. از جمله این رئیس جمهورهای مسیحی صهیونیست می‌توان به «جیمی کارتر»، «رونالد ریگان» و «دانلد ترامپ» اشاره کرد. کسانی که به یهودیان وعده دادند که جنگ آرمگدون را راه می‌اندازند.
این مقامات خواهان تاسیس هیکل سلیمان، تصرف کامل بیت المقدس، برآورده کردن آرزوی اسرائیل در بازگشت به سرزمین مقدّس و محقّق کردن جنگ آرمگدون هستند.»
سردبیر ماهانامه «موعود» با بیان این موضوع که مسلمانان در نگرش مسیحیان صهیونیسم به عنوان نیروی شرّ قلمداد می‌شوند، طبیعی دانستند که آنها ضروری می‌دانند که مسلمانان را بکشند و از بین ببرند. از همین روست که جرج بوش، مسلمانان را «محور شرارت» معرفی می‌کند.
استاد سروستانی هشدار دادند:
«آرمگدون سال‌هاست شروع شده است؛ بله، در جنگ نهایی آرمگدون با بمب هسته ای، باقی مانده‌ی مسلمانان را نابود می‌کنند؛ امّا سالهاست مسلمانان را در جنگ بیولوژیکی از بین می‌برند. سال‌هاست که از مسیر بیوتروریسم، دختران و زنان مسلمان عقیم می‌شوند و نسل مسلمانان در تهدید با مواد خوراکی و دانه‌های کشاورزی تراریخته به سر می‌برند.»

نگرش سوم: ایلومیناتی‌ها و سلطه جهانی شیطان
استاد شفیعی سروستانی سومین نگرش قابل تحلیل درباره‌ی چرایی پایتخت قرار دادن اورشلیم را نگرش لژ نشینان مجامع فراماسونری و ایلومیناتی‌ها دانستند که خواهان مستقر کردن شیطان در اورشلیم و استقرار او در جهان از این طریق دانستند.
در توضیح این مطلب استاد سروستانی بیان کردند که ایلومیناتی‌ها یکی از شیطانی‌ترین مجامع مخفی هستند که در قرن هجدهم ایجاد شدند و تلاش این انجمن آن است که شیطان‌پرستان را گرد هم آورد. این گروه، متشکل از سران اشرار یهودی و دول اروپایی با اندیشه کاملاً شیطانی و شیطان‌پرستی است. ایشان تأکید کردند:
«آنان به دلیل داشتن قدرت در اقتصاد، سیاست، رسانه و...، تأثیرگذارترین مجمع مخفی در جهان امروز هستند که موفق شده‌اند گروهی را ایجاد کنند که ضدّ دین و طرفدار شیطان هستند و برای بازگرداندن شیطان رجیم و به قدرت رساندن او و امپراتوری او بر زمین از طریق فسق، فجور،(2) نابودی مؤمنان و حکومت‌گذاری مرکزی در اورشلیم تلاش میکنند.
خدای اعضا ایلومیناتی، شیطان،و روش معنوی آنها، سیر و سلوک از مسیر جادوگری، وکتاب مقدّسشان، کابالاست ، قربانی آنها انسان و معبد آنها، معبد شیطان است. و مناسک آنها به صورت پنهانی انجام می‌شود.»
در این بخش از سخنرانی، نشانه‌های نفوذ ایلومیناتی‌های در سیاست‌ها و سیاست‌گذاری‌های آمریکا با پخش مستند «راز دلار» نشان داده شد.

نظم نوین جهانی N.W.O
مدیر مسئول مؤسّسه فرهنگی موعود عصر(عج) یکی از اهداف ایلومیناتی‌ها را «ایجاد نظم نوین جهانی» و «حکومت واحد جهانی» معرفی کرد که از طریق ابزارهایشان آن را پیاده می‌کنند. ایشان افزودند:
«جریان ایلومیناتی‌ برای ایجاد حکومت جهانی  و کنترل اذهان مردم(3) ابزاری دارند که در عرصه‌های مختلف جهانی جایگاه دارند:
1.    در عرصه‌ی اقتصاد «وال استریت»
2.    در عرصه‌ی هماهنگی بین‌المللی با اشخاص پر نفوذ سیاسی، فرهنگی، نظامی، دانشگاهی، رسانه‌ای و ... «بیلدربرگ»
3.    در عرصه نظارت و کنترل پشت پرده «کمیسیون سه جانبه»
4.    در عرصه خبر «بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ن BBC & CNN 
5.    در عرصه کنترل اذهان عمومی Mind Control  شبکه‌های اجتماعی چون: facebook & Twiter
6.    در عرصه تمرکز اطلاعات Googel
7.    در عرصه ارتباطات مردمی و ایمیلYahoo  [که همان نام خدا در یهودیت (یَهُوَ) می‌باشد]
8.    در عرصه‌ی نظامی «ناتو - Nato»  و ...»(4)

خون شیعیان، هدیه به شیطان
استاد سروستانی در توضیح اینکه چرا در این سه نگرش خاورمیانه میدان جنگ غرب قرار گرفته است، توضیح دادند که «جَرِد کوشنر» داماد ترامپ، یک یهودی یهودی‌زاده، رشد یافته در مجامع مخفی ایلومیناتی است که «مسئولیت پرونده صلح خاورمیانه» را از پدرزنش گرفت. کسی که بسیار آشنا  با مباحث کابالایی است و تجدید بنای معبد را نه برای اهداف یهودی و مسیحی، بلکه برای سلطه شیطان بر جهان می‌خواهد.
سخنران در ادامه پرده از جنایات وحشتناک مجامع مخفی برداشت و درباره نقشه شوم آنان افزود:
«چون اینان قائل به قربانی کردن انسان در آستان شیطان هستند، هر ساله کودکان و نوزادان را در معابد خودشان به طرز خونین و وحشیانه‌ای قربانی می‌کنند و در کنار آن، آنان کشتار شیعیان و مسلمانان را قربانی‌ای هدیه به شیطان می‌شناسند. پس جنگ‌های متعدد در یمن و بحرین و ... نیز از این رویکرد قابل بررسی است.»
استاد سروستانی همچنین به خبر «افتتاح تونل سوئیس» اشاره کردند و مراسم حاشیه آن را خبری از آن دانستند که از منظر ایلومیناتی‌، فصل سلطه شیطان سر رسیده و پایان فصل ایمان فرا رسیده است. این مطالب نیز در مستندی قابل توجّه که پیش از این از شبکه افق منتشر شده بود، در سالن پخش شد.

پایان فساد بنی‌اسرائیل
استاد سروستانی با استفاده از تفاسیر و تأویل‌های ائمه معصوم(ع) از آیه «و قضینا الی بنی اسرائیل...»(5) اشاره کردند که بر اساس این آیه، بنی‌اسرائیل دو مرتبه در زمین فسادانگیزی خواهند کرد.
در مرتبه اوّل، توسط بختنصر سرکوب می‌شوند و دیگر بار در مرتبه‌ دوم، خداوند مردانی پاک به رهبری مردترین مرد می‌فرستد تا زمین و جهان را از لوث این ناپاکان، پاک می‌گرداند و بر اساس تفسیر اهل بیت(ع)، نابودگر این قوم فاسد و مفسد، کسی نیست جز حضرت مولانا صاحب العصر و الزّمان(عج) و ما امید داریم که در زمینه‌سازی بازگشت آن حضرت، بتوانیم قدمی برداریم؛ ان شاءالله.

لازم به ذکر است که در حاشیه‌ی این نشست، طبق روال همیشگی، نمایشگاهی از آثار موعود برقرار بود. یادآوری می‌شود که نشست ماهانه بعدی موعود با موضوع «جدیدترین رویکردهای آخرالزّمانی بازی های رایانه‌ای» با سخنرانی «مهندس مهدی حق وردی»  28 دی ماه برگزار می‌گردد و این نشست به صورت آنلاین نیز از وبسایت موعود پخش خواهد شد؛ ان شاءالله.

محل برگزاری سلسله نشست های فرهنگ مهدوی : تهران، خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی

حضور برای عموم آزاد است

پی‌نوشت‌ها:
1. برای مطالعه بیشتر در این باره به کتاب «مثلث مقدّس» اثر اسماعیل شفیعی سروستانی مراجعه فرمایید.
2. برای مطالعه نقش یهودیان و مجامع مخفی در اشاعه هرزه نگاری مراجعه کنید به کتاب «پدیده هرزه‌نگاری و مستهجن پردازی در جهان معاصر» از انتشارات هلال.
3. برای مطالعه بیشتر در این زمینه می‌توانید از کتاب «اشراف سیاه» (تاویستاک) اثر جان کلمن بهره ببرید که به طور کامل درباره کنترل ذهن توضیح می‌دهد.
4. اسماعیل شفیعی سروستانی درباره ابزارهای مجامع مخفی برای سلطه بر جهان در کتاب «زنجیرهای نامرئی» اطلاعات بسیار مفیدی ارائه کرده است.
5. «وَقَضَیْنَا إِلَی بَنِی إِسْرائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الأرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوّا کَبِیرا* فَإِذا جَاءَ وَعْدُ أُوْلاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادا لَّنا أُوْلِی بَأسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلالَ الدِّیارِ وَکانَ وَعْدا مَّفْعُولاً * ثُمَّ رَدَدْنَا لَکُمُ الْکَرَّةَ عَلَیْهِمْ وَأمْدَدْنَاکُمْ بِأمْوالٍ وَبَنِینَ وَجَعَلْنَاکُمْ أکْثَرَ نَفِیرا * إِنْ أحْسَنْتُمْ أحْسَنْتُمْ لأنْفُسِکُمْ وَإِنْ أسَأتُمْ فَلَها فَإِذا جَاءَ وَعْدُ الآخِرَةِ لِیَسُوؤُا وُجُوهَکُمْ وَلِیَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَمَا دَخَلُوهُ أوَّلَ مَرَّةٍ وَلِیُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِیرا؛
و در كتاب آسمانى‏[شان‏] به فرزندان اسرائيل خبر داديم كه: «قطعاً دو بار در زمين فساد خواهيد كرد، و قطعاً به سركشى بسيار بزرگى برخواهيد خاست.»*  پس آنگاه كه وعده [تحقق‏] نخستين آن دو فرا رسد، بندگانى از خود را كه سخت نيرومندند بر شما مى‏گماريم، تا ميان خانه‏ها[يتان براى قتل و غارت شما] به جستجو درآيند، و اين تهديد تحقق‏يافتنى است. * پس [از چندى‏] دوباره شما را بر آنان چيره مى‏كنيم و شما را با اموال و پسران يارى مى‏دهيم و [تعداد] نفرات شما را بيشتر مى‏گردانيم.*  اگر نيكى كنيد، به خود نيكى كرده‏ايد، و اگر بدى كنيد، به خود [بد نموده‏ايد]. و چون تهديد آخر فرا رسد [بيايند] تا شما را اندوهگين كنند و در معبد[تان‏] چنانكه بار اول داخل شدند [به زور] درآيند و بر هر چه دست يافتند يكسره [آن را] نابود كنند.»

نوشتن نظر