دعوت الحوثی برای تظاهرات گسترده در یمن
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»دعوت الحوثی برای تظاهرات گسترده در یمن

دعوت الحوثی برای تظاهرات گسترده در یمن

چهارشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۰۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
جنبش الحوثی از مردم شهر صعده خواست تا در تظاهرات گسترده‌ای که امروز برای سرنگونی رژیم عبدالله صالح برگزار می‌شود، شرکت کنند.

به گزارش مشرق، "محمد عبدالسلام" سخنگوی رسمی جنبش الحوثی یمن دیروز در اظهاراتی ابقای علی عبدالله صالح دیکتاتور یمن و رژیم وابسته به وی را بزرگترین خطر علیه وحدت و امنیت و ثبات یمن دانسته و تأکید کرد که یمنی‌ها بعد از صالح با امنیت و انسجام و وحدت بیشتری خواهند بود و یمن نیز بعد از وی بهتر و زیباتر خواهد شد.
وی که در گفت وگو با پایگاه خبری "الصحوه نت" سخن می‌گفت، از صالح خواست تا هر چه زودتر از یمن خارج شود و مردم این کشور و امورشان را به خود آنها واگذار کند.

او گفت که یمنی‌ها بهتر و شایسته‌تر از رژیم عبدالله صالح که به دنبال فتنه‌انگیزی و ایجاد تنفر بود، خواهند توانست مسایل مربوط به خود را اداره کنند.
عبدالسلام از علی عبدالله صالح خواست تا به فریب مردم یمن پایان دهد و نژاد پرستی و تمایز منطقه‌ای بر مناطق دیگر را که در یمن نهادینه کرده است، متوقف نماید.
این مقام الحوثی تصریح کرد که صالح با استفاده از برخی واژه‌ها مانند جریان الحوثی، جدایی طلبان، القاعده و اخوان المسلمین به دنبال ترساندن نیروهای خارجی و همچنین ترساندن مردم در داخل این کشور است.
سخنگوی الحوثی از مردم شهرصعده خواست تا در تظاهرات گسترده‌ای که امروز برای سرنگونی نظام یمن برگزار می‌شود، شرکت کنند.
محمد عبدالسلام نسبت به توجه صالح به مطالبات مردمی در راستای انحراف انقلاب و خریدن زمان برای خود با نام مذاکرات و ابتکارات هشدار داده و گفت که کسانی که این فرصت را به وی بدهند، اشتباه بزرگی را در حق ملت یمن که تصمیم به سرنگونی نظام عبدالله صالح گرفته‌اند، مرتکب می‌شوند.

نوشتن نظر