آمریکا با فروش سامانه موشکی« تاد» به عربستان موافقت کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»آمریکا با فروش سامانه موشکی« تاد» به عربستان موافقت کرد

آمریکا با فروش سامانه موشکی« تاد» به عربستان موافقت کرد

شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزارت خارجه آمریکا یک روز پس از خرید سامانه موشکی اس 400 روسی از سوی ریاض، با فروش سامانه دفاع ضدموشکی «تاد» به عربستان سعودی موافقت کرده است.

به گزارش «تاس»، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، روز جمعه اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا با فروش سامانه‌های دفاع موشکی تاد به عربستان سعودی به ارزش 15 میلیارد دلار، موافقت کرد.یکی از علل امضای این قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری، کسب آمادگی دفاعی در برابر برنامه موشکی ایران عنوان شده است.

بخش همکاری نظامی و امنیتی در پنتاگون، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که فروش سامانه‌های تاد، در چارچوب توافق سابق واشنگتن و ریاض صورت گرفته که به‌موجب آن، عربستان سعودی تسلیحات موشکی آمریکا به ارزش 110 میلیارد دلار خریداری می‌کند.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: قرارداد مذکور «امنیت ملی ایالات متحده و منافع سیاست خارجی آن را تقویت می‌کند و همچنین امنیت عربستان سعودی و منطقه خلیج‌فارس را در برابر تهدیدهای منطقه‌ای از جمله ایران تقویت خواهد کرد.»

به گزارش تسنیم به نقل از تاس، در این بیانیه آمده است که درباره این قرارداد پیشتر به کنگره آمریکا اطلاع‌رسانی شده است.

اعلام رسمی این قرارداد تسلیحاتی 15 میلیارد دلاری تنها یک روز پس از آن صورت گرفت که عربستان از روسیه تسلیحات جدید پدافند هوایی خریداری کرد.

نوشتن نظر