فتنه جدید در دامن جبهه مقاومت
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی» فتنه جدید در دامن جبهه مقاومت

فتنه جدید در دامن جبهه مقاومت

پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

درست زمانیکه که نیروهای مسلح عراق و سوریه و جبهه مقاومت در حال کسب پیروزی های خیره کننده و با ارزشی بر تکفیری ها و حامیان منطقه ای و بین المللی آنها هستند، موضوع توافق عرسال برای انتقال عناصر داعش از مرز لبنان به شرق سوریه و در نزدیکی مرز با عراق، در حال تبدیل شدن به موضوعی اختلافی میان دو رکن مقاومت یعنی عراق و حزب الله شده است.

 


بررسی منابع خبری منطقه نشان می دهد ساعاتی پس از اجرایی شدن توافق میان حزب الله و داعش، رسانه های وابسته به جریان خبری کشورهای عربی منطقه که در جبهه مقابل مقاومت قرار دارند نخستین جرقه های انتقاد از این توافق و اختلاف افکنی نرم خود را آغاز کردند.
همان روز نیز کاربران فضای مجازی در عراق، حزب الله لبنان و پس از آن دولت سوریه را به دلیل این توافق به باد انتقاد گرفتند. بسیاری از این کاربران از شیعیان و جوانان عراقی بودند.

فرآیند انتقاد از توافق عرسال در نهایت، روز گذشته به نخست وزیر و رئیس پارلمان عراق رسید تا آنان نیز این توافق را نادرست و غیر قابل قبول بدانند. پایگاه خبری شناخته شده المسله وابسته به حیدر العبادی در انتقادی آشکار نوشت: " توافقنامه مزبور به طور آشکار نشان می دهد کسانیکه منادی اتحاد هستند و جنگ با ترور را یک جبهه واحد می دانند نیت صادقانه ای ندارند و از اولین فرصت برای فرو بردن خنجر در کمر استفاده می کنند. زیرا آنها ابتدا به منافع و کشورهای خود فکر می کنند و نابودی دوست و همسایه ای که سال ها در کنار آنها ایستاد برایشان اهمیتی ندارد".
اشاره این پایگاه به طور آشکار به دمشق و حزب الله است.

مقاومت اسلامی لبنان در طول فعالیت سیاسی و نظامی خود نشان داده با پایبندی به اخلاق اسلامی، منافع جهان اسلام را همیشه مدنظر داشته است و تردیدی نیست که این بار نیز از همین قاعده اصولی تبعیت کرده است. همچنانکه حضور مشاوران نظامی حزب الله در جنگ عراق با داعش قابل فراموشی نیست.
در هر حال، حجم انتقادها که ممکن است در ساعت ها و روزهای آینده از حزب الله و سوریه افزایش یابد جای آن را دارد تا ابعاد این توافقنامه توسط مقامات مقاومت اسلامی روشن و تفسیر شود.
اکنون آشکار شده که ایجاد اختلاف میان ارکان مقاومت اسلامی و هواداران آن، یا دامن زدن به آن از طریق سوار شدن بر موج یک رویداد و توافقنامه، دسیسه ای برای تضعیف این جبهه در برهه ای است که پیروزی ها شگرفی در موصل، تلعفر، سوریه و مرزهای لبنان در حال رقم خوردن است.

تا دیر نشده است باید فکری برای آن کرد.

نوشتن نظر