اخبار چهارصد و نود و چهارمین روز قیام مردم بحرین
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» اخبار چهارصد و نود و چهارمین روز قیام مردم بحرین

اخبار چهارصد و نود و چهارمین روز قیام مردم بحرین

پنجشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

در حالی که مردم بحرین خواسته های حداقلی خود را به طور مسالمت آمیز دنبال می کنند رژیم با تشدید سرکوب مردم و در پیش گرفتن انواع روش های آن، همه قشرها از جمله کودکان را قربانی قدرت طلبی خود می کند.
بحرین نمادی آشکار از دوگانگی مواضع بین المللی است، زیرا کشورهای غربی و عربی در حالی که درباره حوادث سوریه بزرگنمایی می کنند، توجهی به موضوع بحرین ندارند.
مردم بحرین با گذشت شانزده ماه از قیام کاملا مسالمت آمیز خود علیه رژیم آل خلیفه از خواسته های خود دست نکشیده اند این در حالی است که رژیم به جای توجه به خواسته های برحق آنها با پشتیبانی نظامیان سعودی با گلوله خواسته های مسالمت آمیز آنها را پاسخ می گوید.
آنچه در پی می‏آید حوادث چند روز گذشته و امروز پنجشنبه اول تیر 1391 و چهارصد و نود و چهارمین روز قیام اسلامی مردم بحرین است:


ــ تظاهرات در بحرین ادامه دارد
مناطق مختلف بحرین روز گذشته نیز شاهد برپایی تظاهرات مسالمت آمیز علیه رژیم بود و تظاهرکنندگان طی آن خواستار تحقق اهداف انقلاب شدند.
نیروهای رژیم آل خلیفه نیز با گلوله های ساچمه ای و گازهای سمی به تظاهرکنندگان حمله کردند. این در حالیست که با توجه به ممنوعیت بین المللی استفاده از این گلوله ها درخواست ها برای محاکمه استفاده کنندگان از این سلاح ها علیه تظاهرکنندگان افزایش پیدا کرده است.
زنان شرکت کننده در این تظاهرات نیز ضمن حمایت از خواسته های انقلابیون شعارهای ویژه ای در حمایت از زنان بازداشت شده در زندان های رژیم سردادند.
اهالی روستای المصلی نیز بدون توجه به تهدیدات رژیم و مزدوران آن اقدام به برپایی تظاهرات کردند.
ستره، سماهیج، جدحفص، شهرکان، المعامیر، سنابس و.. نیز شاهد برپایی تظاهرات مشابه بودند. اهالی سنابس همچنین زنجیره ای انسانی تشکیل دادند و شعارهای انقلابی سردادند.

ــ ادامه استفاده از سلاح ممنوعه توسط رژیم آل خلیفه
نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه در بحرین همچنان به استفاده از سلاح های ممنوعه بین المللی علیه تظاهرکنندگان مسالمت جو ادامه می دهند
تعدادی از شهروندان بحرینی سه شنبه شب در منطقه "ستره" به دلیل استفاده نیروهای امنیتی از گلوله های ساچمه ای عمدتا از ناحیه سر، سینه و چشم آسیب دیدند.
نیروهای امنیتی همچنین در چارچوب سیاست مجازات گروهی تظاهرکنندگان بحرینی که تنها جرمشان پافشاری برای احقاق حق است، خودروهای شهروندان را تخریب کردند.
همچنین این نیروها شامگاه دوشنبه تعدادی از شهروندان از جمله یک فرد مسن را در مناطق جدحفض و بنی جمره پس از ضرب و شتم وحشیانه بازداشت کردند.
نیروهای امنیتی آل خلیفه در مناطق جدعلی و مالکیه از گلوله ساچمه ای علیه تظاهرکنندگان بی دفاع استفاده کردند که به زخمی شدن شماری از آنان انجامید.
این نیروها در ادامه رفتار وحشیانه خود با مردم بحرین، چند باب منزل مسکونی را مورد حمله قرار داده و به تخریب اثاثیه داخل آن پرداختند
این نیروها همچنین علیه مردم غیرمسلح از انواع گاز سمی استفاده کردند که در نتیجه ابری از این نوع گاز سمی آسمان مناطق شهرکان و بنی جمره را فراگرفت.
از سوی دیگر خانواده زهرا سلمان الشیخ علی دانشجوی 21 ساله بحرینی که از روز جمعه به خاطر شرکت در تجمع مسالمت آمیز بازداشت شده از برخورد بد نیروهای امنیتی با وی در هنگام بازداشت به شدت انتقاد کردند.


ــ کودک یازده ساله بحرینی، متهم به اخلال در امنیت
رژیم آل خلیفه که با حمایت عربستان در حال سرکوب مردم کشورش است، در حالی از دمکراسی دم می زند که حتی نونهالان کم سن و سال را پای میز محاکمه می کشاند.
در این راستا دادگاه نونهالان بحرین به ریاست قاضی "ابراهیم الجفن" صدور حکم درباره "علی حسن" کودک یازده ساله که به شرکت در تجمع ضد نظام و اخلال در امنیت عمومی متهم است را به پنجم ژوئیه 2012 (15 تیر 91) موکول کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، الجفن روز یازدهم ژوئن،  علی حسن را پس از یک ماه بازداشت، آزاد کرد.
در این جلسه، " شهزلان خمیس" وکیل مدافع علی حسن و مادر متهم حضور داشتند.
وکیل مدافع نیز پس از قرائت دفاعیه، خواستار تبرئه موکل خود از اتهام های وارده شد و گفت: علی حسن تصمیمی برای شرکت در اغتشاش نداشته و اصلا در سنی نیست که بتوان چنین اتهامی به وی وارد کرد. 
سرلشگر "طارق الحسن " رئیس سازمان امنیت بحرین نیز در واکنش به مطالب  منتشره در مطبوعات درباره نحوه بازداشت علی حسن، تحقیقات رسمی در این زمینه را خواستار شد.


ــ توقف ساخت 9 مسجد با حکم دادگاه بحرین
دادگاه عالی استیناف بحرین حکم توقف ساخت 9 مسجد را صادر کرد
هفت مسجد در منطقه النویدرات و دو مسجد دیگر در منطقه سلماباد واقع است.
دادگاه عالی استیناف درحکم خود آورده است که ساخت این نه مسجد تا کسب مجوز باید متوقف شود .
شهرداری منطقه الوسطی از اداره اوقاف جعفری به اتهام ساخت نه مسجد در اراضی دولتی به دادگاه شکایت کرده بود .
مساجد هفتگانه ای که در منطقه النویدرات ساخته می شود ، عبارتند از مسجد امام جواد(ع) ، مسجد سلمان فارسی ، مسجد امام صادق(ع) ، مسجد امام باقر(ع) ، مسجد الدویره ، مسجد امام هادی (ع) و مسجد ابوذر .
"عبدالله الشملاوی" وکیل اداره اوقاف جعفری اعلام کرد که از دیوان عالی قضائی خواهد خواست در حکم صادره از دادگاه عالی استیناف بازنگری کند .
الشملاوی گفت : دیوان عالی قضائی همچنین پرونده های دیگری را با موضوع توقف بازسازی مساجد تخریب شده در سال 2011 بررسی می کند . 


ــ مخالفت دادگاه با آزادی نبیل رجب
دادگاه کیفری بحرین با آزادی نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین مخالفت کرد و رسیدگی به پرونده وی را به هفدهم این ماه موکول کرد. رجب ضمن رد اتهامات مطرح شده علیه خود در خصوص تحریک مردم، اعلام کرد فقط دیدگاه های خود را اعلام کرده است.


ــ آل خلیفه نقض حقوق کودکان را متوقف کند
انجمن حقوق بشر بحرین ادامه اقدام مسئولان بحرینی در حمله هدفمند به کودکان این کشور را محکوم کرد.
انجمن حقوق بشر بحرین همچنین خواستار بازخواست کسانی شد که درپس پرده این جرایم قرار دارند.
این انجمن تاکید کرد: نیروهای امنیتی به سمت احمد ناصر النهام و پدرش گلوله های ساچمه ای شلیک کرده اند که باعث جراحت شدید او در ناحیه سینه و از دست دادن چشم چپش شده است.
انجمن حقوق بشر بحرین گفت که مسئولان بحرینی به نقض حقوق بشر کودکان و استفاده گسترده از سلاح های ساچمه ای ممنوع شده در سطح بین المللی ادامه می دهد.
این انجمن از سازمانهای و نهادی حقوق بشر خواست تا به رژیم بحرین برای متوقف کردن حمله به این قشر که در معرض قتل عمد، بازداشت خودسرانه، شکنجه و محاکمه های ناعادلانه قرار دارند، فشار بیاورند.


ــ رژیم بحرین به توصیه‌های بسیونی عمل کند

فعال رسانه ای بحرینی با بیان اینکه رژیم حاکم بحرین در مذاکرات جدی نیست، تاکید کرد: پیش‌شرط اجرای مذاکرات این است که رژیم حاکم به توصیه‌های کمیته حقیقت‌یاب بسیونی عمل کند.
"جواد عبدالوهاب" با اشاره به تحولات بحرین و ظرفیت موجود برای مذاکره بین رژیم آل‌خلیفه با انقلابیون گفت پیش‌شرط اجرای مذاکرات این است که رژیم حاکم به توصیه‌های کمیته حقیقت‌یاب شریف بسیونی عمل و زندانیان سیاسی را آزاد کند.
وی گفت: شخصیت‌هایی که اکنون در زندان به سر می‌برند باید در همه مذاکرات شرکت کنند. در چنین گفت‌وگوهایی نباید هیچ یک از گروه‌های بحرینی، از جمله ائتلاف چهارده فوریه و رهبران جمعیت عمل از مذاکرات مستثنی شوند.
این فعال رسانه ای بحرینی خاطرنشان کرد از دیگر پیش‌شرط‌های مذاکره این است که باید نیروهای نظامی و امنیتی از همه مناطق روستایی و شهری خارج شوند و نباید نیروهای امنیتی رژیم به تظاهرکنندگان حمله کند و آن‌ها را با سلاح‌های ساچمه‌ای هدف قرار دهد. همچنین، لازم است نظامیان سعودی خاک بحرین را ترک کنند.
وی، با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره مذاکرات به عهده مردم است نه گروه‌های سیاسی، تاکید کرد: تا زمانی که شرایط و فضای مناسب برای مذاکره فراهم نشود امکان ندارد مردم با مذاکرات موافقت کنند.


ــ اقدامات رژیم بحرین مانع گفت‌وگوست

دبیر کل کانون عربی- اسلامی دموکرات بحرین تاکید کرد تا زمانی که اقدامات امنیتی رژیم حاکم علیه مردم ادامه هیچ گفتگویی برگزار نخواهد شد.
"احمد بن علی" گفت: اوضاع از بیش از یک سال تاکنون در بحرین به سمت ایجاد تفرقه در جامعه پیش رفته است و همه مردم بحرین با آن مخالف‌اند.
وی خواستار گفت‌وگو بین حاکمیت و مخالفان در بحرین شد و گفت برای اینکه گفت‌وگو نتیجه بخش باشد، باید بسترسازی مناسبی برای آن صورت گیرد.
بن علی با اشاره به اظهارات اخیر شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق، که به رژیم هشدار داده بود استفاده از زور بی فایده است و شهروندان را از درخواست حقوقشان باز نمی دارد، گفت چنین اقدامات رژیم حاکم به نفع گفت‌وگوها نیست.
وی درباره گزارش کمیته حقیقت‌یاب شریف بسیونی و توصیه‌های آن به رژیم حاکم گفت توصیه‌ای کمیته بسیونی باید عملی شود تا زمینه مناسب برای گفت‌وگو که تنها راه برای خروج از بحران است فراهم شود.


ــ محاکمه کودک 11 ساله به اتهام مخالفت با آل خلیفه

رژیم آل خلیفه درحالیکه از سوی سازمان های مدافع حقوق بشر به موارد متعددی از نقض حقوق شهروندان زن و مرد و حتی کودک متهم شده، این بار نیز به صورت آشکار در حال محاکمه کودکی 11 ساله به اتهام تجمع و اعتراض در خیابان است.
روزنامه انگلیسی گاردین، در گزارشی تحت عنوان "محاکمه کودک 11 ساله .. پیشینه جدیدی برای سرکوب در بحرین"، تأکید کرد: در حالی که کودکان در 11 سالگی به تعطیلات تابستانی چشم می دوزند، علی حسن، کودک بحرینی برای محاکمه آماده می شود.
این روزنامه نوشت: اتهامات علی این است که او در اعتراضات ماه گذشته به تظاهرکنندگان در بستن یکی از خیابان ها با استفاده از سطل های زباله و چوب کمک کرده است؛ این درحالی است که وکیل مدافع علی می گوید او هنگام بازداشت با دوستانش در خیابان بازی می کرد.
علی در تماس تلفنی از منزلش در منطقه البلاد القدیم در غرب منامه به گاردین گفت: روزی که بازداشت شدم بین تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس در خیابان های نزدیک خانه درگیری رخ داد و تظاهرکنندگان با آتش زدن تایر خودرو و واژگون کردن سطل های زباله، راه را بستند.
این کودک بحرینی ادامه داد: روز بعد برای بازی با دو تن از دوستانم به خیابان آمدم. ساعت تقریبا سه بعد از ظهر بود زمانی که بازی می کردیم گروهی از نیروهای پلیس به طرف ما آمدند؛ دوستانم توانستند فرار کنند اما من از ترس تفنگ هایی که آنها داشتند نتوانستم حرکت کنم در نتیجه آنها مرا بازداشت کردند.
نویسنده این گزارش می گوید محاکمه علی حسن سابقه جدیدی در سرکوب قضایی جامعه مدنی به شمار می رود، به طوری که گفته می شود او کوچکترین شخصی است که در بحرین درباره قیام علیه آل خلیفه محاکمه می شود.
علی یک هفته در زندان بازداشت بود و به قید ضمانت آزاد شد؛ وی حتی امتحانات خود را در زندان گذراند.


ــ تظاهرات مردم بحرین ادامه می یابد
عضو مرکز دیدبان حقوق بشر بحرین گفت: مردم این کشور تا تحقق خواسته های مشروع خود به تظاهرات مسالمت آمیز ادامه می دهند.
"یوسف المحافظه" اظهار داشت: مشکل کنونی بحرین، فرار جنایتکاران از مجازات است؛ قاتلان و جلادان در بحرین بازخواست نمی شوند.
وی تصریح کرد: مردم بحرین از آغاز انقلاب در14 فوریه 2011 تاکنون آزادی، دمکراسی و تشکیل دولت منتخب را به عنوان خواسته های مشروع خود مطرح کرده، و تأکید کرده اند که تا تحقق این خواسته ها به راهپیمایی مسالمت آمیز ادامه می دهند.
وی با اشاره به این که اقشار مختلف جامعه بحرین بویژه شیعه و سنی اختلافی با هم ندارند گفت: صدها سال است که مردم بحرین در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند.


ــ آمریکا مزدوران آل خلیفه را آموزش می دهد
فعال سیاسی بحرینی با اشاره به آموزش مزدوران آل خلیفه در پایگاه نظامی آمریکا برای سرکوب مردم، خواستار خروج ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا از بحرین شد.
"علی الفایز" اظهار داشت: مردم بر تحقق خواسته هایی که برای رسیدن به آن قیام کرده اند، اصرار دارند و درخواست های مکرر نظام برای گفت وگو چیزی جز مانور برای وقت کشی و حفظ قدرت نیست.
این فعال سیاسی بحرینی از دولت آمریکا خواست ناوگان پنجم این کشور را که در سواحل منامه مستقر است از آب های بحرین خارج کند، و اجازه دهد ملت ها آزادانه زندگی کنند.
وی تأکید کرد: آمریکا با آموزش مزدوران و نیروهای ارتش آل خلیفه، در سرکوب انقلاب بحرین دست دارد.
علی الفایز خاطرنشان کرد: دلیل ادامه حاکمیت رژیم آل خلیفه بر بحرین از 14 فوریه سال گذشته، حمایت لجستیکی، مالی و نظامی عربستان و نادیده گرفتن سرکوبگری های آل خلیفه از سوی آمریکا است.

1 نظر

  • لینک نظر ناجی تمیمی سه شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۴۲ نوشته شده توسط ناجی تمیمی

    به فکر کشور خود بیشتر باشیم وبرای پیروزی مردم بحرین وسوریه ورهایی از دیکتاتوری دعا کنیم

نوشتن نظر