عربستان در بخش پروازهای حجاج ایرانی به تعهدات خود عمل نکرد/ استقبال خوب از زوار
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»عربستان در بخش پروازهای حجاج ایرانی به تعهدات خود عمل نکرد/ استقبال خوب از زوار

عربستان در بخش پروازهای حجاج ایرانی به تعهدات خود عمل نکرد/ استقبال خوب از زوار

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات حج امسال عملیات خوبی بود البته در حوزه پروازهای حج، کشور عربستان به تعهدات خود عمل نکرد.


به گزارش موعود، حسن حسینی‌شاهرودی نماینده مردم شاهرود در ارزیابی از روند عملیات اعزام حجاج ایرانی به خانه خدا، گفت: عملیات حج امسال عملیات خوبی بود البته در حوزه پروازهای حج، کشور عربستان به تعهدات خود عمل نکرد.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی افزود: بنا بود عربستان سعودی 50 درصد از ظرفیت حجاج ایرانی را در قالب بخش پروازی متقبل شود که درروزهای آخر نزدیک به سفر حجاج مسئولین این کشور اعلام کردند تنها 20درصد از 50 درصد توافق شده را عملیاتی خواهند کرد.

حسینی شاهرودی تاکید کرد: طبیعتا طبق این شرایط 30 درصد بار پروازهای سفر حجاج بر عهده ایران ایر افتاد که این شرایط، شرایط بسیارسخت ونگران کننده‌ای را برای ایران ایر رقم زد.

این نماینده مجلس با اشاره به جلسه خود با مدیر عامل جدید ایران ایر در زمینه مشکلات ایجاد شده، بیان داشت: طبق جلسه بنده با مدیرعامل ایران ایر نهایتا این موضوع مدیریت شد و پروازهای حجاج از 22 ایستگاه پروازی انجام پذیرفت.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در حال حاضر هیچ مشکل پروازی برای حجاج نه در حوزه حمل و نقل و نه درحوزه اسکان وجود ندارد  و همانطور که اعلام شد سعودی‌ها تاکنون استقبال خوبی از زوار ایرانی داشتند.
منبع: میزان

نوشتن نظر