نگارش دستورالعمل ومقررات حمایت از کودکان در فضای مجازی
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»نگارش دستورالعمل ومقررات حمایت از کودکان در فضای مجازی

نگارش دستورالعمل ومقررات حمایت از کودکان در فضای مجازی

جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در پی انتشار ویژه‌نامة نشریة موعود (شمارة بهمن و اسفند)،‌ با موضوع و محتوای: «فضای مجازی و مخاطرات تهدید کنندة‌ سلامت کودک و خانواده»، به منظور تدارک دستورالعملی جامع و مقرّراتی مانع برای حمایت از کودکان در فضای مجازی، دبیرخانه‌ای در «مؤسسه فرهنگی موعود عصر(عج)» افتتاح شد.
فقدان مقرّرات بازدارنده و مصونیت‌بخش در فضای مجازی و حرص سیری‌ناپذیر شرکت‌ها و مؤسسات تجاری و منفعت‌طلب مخابراتی برای توسعه و تسرّی رسانه‌های مدرن در میان همة گروه‌های اجتماعی و حتّی کودکان باعث شده تا موج وحشتناکی از آسیب‌های جبران‌‌ناپذیر متوجّه این گروه و در نتیجه جامعة جوان و خانواده‌ها شود.

 


نگارش پیش‌نویس «دستورالعمل و مقرّرات حمایت از کودکان در فضای مجازی» و انتشار آن در ویژه‌نامة ‌موعود، فرصتی فراهم آورد تا همة صاحب‌نظران،‌ اساتید و فرهیختگان دردمند که ضرورت تدوین، تصویب و اجرای دستورالعمل لازم و وضع مقرّرات بازدارنده و مصونیت‌بخش را احساس می‌کنند، ضمن بررسی و مطالعة این پیش‌نویس، نقطه نظرهای اصلاحی و تکمیلی خود را اعلام دارند.
مؤسسة فرهنگی هنری موعود عصر(عج)، بر آن است تا نسخة نهایی و جامع این دستورالعمل و مقرّرات را منتشر و ضمن تقدیم آن به نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، خواستار بازنگری در تصمیمات خودسرانة شرکت‌های  ارائه کنندة خدمات در فضای مجازی شود. به امید آنکه گامی مؤثّر در مسیر بازدارندگی و مصونیت‌بخشی در این زمینه برداشته شود، ان شاء الله.
از عموم فرهیختگان، حقوق‌دانان، مشاوران فرهنگی و تربیتی، اساتید و مربّیان فرهنگی درخواست می‌شود ضمن مطالعة نسخة پیش‌نویس «دستورالعمل و مقرّرات حمایت از کودکان در فضای مجازی»، نقطه نظرهای اصلاحی و پیشنهادهای تکمیلی خود را اعلام دارند تا پس از بررسی به نسخة اوّلیه افزوده شود.
آخرین فرصت برای این منظور، پایان خرداد ماه سال 1396 خواهد بود.
همة عزیزان می‌توانند آثار خود را از مسیرهای زیر به دبیرخانه ارسال کنند:


-    ایمیل: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید
-    آدرس پستی: تهران، صندوق پستی 8347-14155؛
-    telegram.me/mouood_org
-    Sapp.ir/mouood.org
-    نمابر موعود 021- 88942402

موعودیان عزیز می توانند پیش‌نویس «دستورالعمل و مقرّرات حمایت از کودکان در فضای مجازی» منتشر شده در یژه‌نامة نشریة موعود (شمارة بهمن و اسفند) را در ضمیمه دانلود کنند


مؤسسه فرهنگی موعود عصر(عج)


صندوق پستي 8347 ـ 14155
تلفن: 88941337     نمابر: 88941402
پست الكترونيكي: این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

نوشتن نظر