هشدار یک فعال لیبیایی در مورد احتمال استفاده قذافی از سلاح شیمیایی علیه مردم
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»هشدار یک فعال لیبیایی در مورد احتمال استفاده قذافی از سلاح شیمیایی علیه مردم

هشدار یک فعال لیبیایی در مورد احتمال استفاده قذافی از سلاح شیمیایی علیه مردم

جمعه ۱۲ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۴:۵۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

فعال لیببیایی تصریح کرد بیم آن می رود که رژیم قذافی از سلاح شیمیایی علیه مردم استفاده کند و دست به نسل کشی بزند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره محمد العلاقی در گفتگوی اختصاصی با این شبکه درباره استعفای موسی کوسا وزیر خارجه رژیم قذافی و این که ایا این اقدام ضربه سنگینی به رژیم قذافی به شمار می رود گفت: بدون شک همین گونه است. اگر به اتفاقاتی که در جریان انقلاب لیبی افتاده است نگاه کنیم می بینیم بسیاری از شخصیت های مهم رژیم قذافی از مقام خود استعفا کرده اند. اکنون فقط گروهی از گروگان های سیاسی برای قذافی باقی مانده است که نخست وزیر لیبی در راس آنها قرار دارد.

وی افزود: من به همه سازمان های بین المللی و کشورها می گویم که این افراد گروگان های سیاسی هستند که اگر رها شوند تا نظر خود با بگویند همان کاری را می کنند که دیگران کردند.آنها هم اکنون اسیر قذافی هستند.

العلاقی با اشاره به اقداماتی که نیروهای قذافی علیه اهالی شهرهایی مثل الزاویه انجام می دهند افزود: روند اوضاع چه از نظر سیاسی یا عملیاتی و نظامی به نفع انقلابیون است.ما از نیروهای ائتلاف می خواهیم انقلابیون را به سلاح تجهیز کنند و مناطق جنوب و شرق الزنتان را بمباران کنند.ما این درخواست را از چند روز پیش مطرح کردیم. اگر نیروهای ائتلاف به موقع اقدام کرده بودند می شد از فاجعه مصراته جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: نگرانی اصلی ما این است که این قذافی دیوانه از تسلیحات هسته ای که در جنوب لیبی وجود دارد علیه مردم استفاده کند و اقدام به نسل کشی مردم کند. ما اسنادی در اختیار داریم که نشان می دهد عوامل رژیم قذافی آثار انگشتان زخمی ها و شهدا را گرفته اند و برای آنها پرونده کیفری تشکل داده اند تا بگویند این افراد جنایتکار هستند و به دست آنها افتاده اند.

1 نظر

  • لینک نظر Susanne پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۵ نوشته شده توسط Susanne

    ممنون اطلاعات خوبی بود

نوشتن نظر