تلاش بی بی سی برای وارونه نمایی خواسته مخالفان بحرینی
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تلاش بی بی سی برای وارونه نمایی خواسته مخالفان بحرینی

تلاش بی بی سی برای وارونه نمایی خواسته مخالفان بحرینی

پنجشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۳۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بنگاه سخن پراکنی بریتانیا، بی بی سی؛ با تحریف سخنان شیخ علی سلمان به دروغ مدعی شد رهبر معترضان بحرینی ایران خواسته است که دیگر در امور داخلی این کشور دخالت نکند

به گزارش الف، بخش فارسی بی بی سی چهارشنبه شب درحالی درخواست رهبر معترضان بحرینی برای پایان دخالت ایران از بحرین را منتشر کرد، که این رهبر معترضان بحرینی از دو هفته پیش تحت فشار شدید نیروهای امنیتی بحرین و عربستان بسر می برد و مانند دیگر رهبران معترضان، در تلاش است تا تبلیغات تفرقه افکن وهابی ها بر انسجام مخالفان اثر نگذارد.

روز گذشته جواد فیروز نماینده مجلس و عضو حزب وفاق بحرین، خبر بی بی سی را دروغ خواند و افزود: «شیخ علی سلمان در کنفرانس خبری خود هرگز اظهار نکرده است که کشوری مانند ایران که تاکنون در امور بحرین دخالت کرده از این پس نباید دست به چنین اقداماتی بزند». جواد فیروز به خبرنگار بی بی سی فارسی تصریح کرد: «او -شیخ علی سلمان- گفت که ما با دخالت های هر کشور، خواه ایران باشد و یا عربستان سعودی، مخالفیم و کشورهای خارجی نباید در مسایل داخلی بحرین دخالت کنند»

خبرنگاران بی بی سی و العربیه و دیگر رسانه های غربی مدافع آل خلیفه بطور آزادانه در بحرین فعال هستند اما رژیم آل خلیفه به هیچ خبرنگار ایرانی اجازه نمی دهد وارد این کشور شود و از قیام و خواسته های مردم بحرین خبری منتشر کند.

از دو هفته پیش که سربازان سعودی برای کمک به سرکوب قیام مردم بحرین وارد این کشور شده اند، رسانه های وهابی به شدت در تلاشند قیام مردم بحرین علیه حکومت فاسد و سلطنت مطلقه آل خلیفه را به اختلافات شیعه و سنی نسبت دهند رسانه غربی نیز با سانسور شدید جنایات سعودی ها در بحرین، افکار عمومی بین المللی را از تحولات خونین این جزیره دور نگه داشته اند. رهبران معترضان بحرینی از آغاز سرکوب خونین مردم، از یکسو با جنگ روانی رسانه های عربی درباره شیعه- سنی کردن قیام عدالتخواهانه مردم بحرین مواجه اند و از سوی دیگر با سانسور و تحریف رسانه های غربی.

رسانه های غربی در انعکاس ناآرامی ها در بحرین بدون هیچ اشاره ای به خشونت شدید سربازان سعودی، دائما ایران را به سازماندهی تظاهرات ضددولتی در این کشور متهم می کنند.

جزیره بحرین از زمان ساسانیان جزیی از خاک ایران بود و در زمان صفویه نیز فرماندار ایرانی بر آنجا حکومت می کرد اما با ضعف حکومت قاجار، در اوایل قرن بیستم استعمارگران انگلیسی خانواده آل خلیفه را از عربستان به این جزیره آورد و آنها را حاکم این جزیره کرد. در سال 1347 شاه تحت فشار انگلیس از ادعای ارضی ایران بر این جزیره چشم پوشید و بحرین به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد.

نوشتن نظر