حمله وهابیون و طالبان به کاروان کودکان پاراچناری
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»حمله وهابیون و طالبان به کاروان کودکان پاراچناری

حمله وهابیون و طالبان به کاروان کودکان پاراچناری

چهارشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۵۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
طالبان و وهابیون پاکستان با هجوم به کاروان مسافران پاراچناری بیش از پنجاه تن از شیعیان را ربوده، شهید یا زخمی کردند.

به گزارش مشرق، روز شنبه 6 فروردین سه خودروی ون حامل 54 مرد و زن و کودک در حال تردد از مسیر استراتژیک پیشاور-پاراچنار و در منطقه‌ی بگن کورم پایین مورد هجوم کفار وهابی و طالبان پاکستان قرار گرفت‌ که در خلال تلاش شیعیان برای گریز از وحشی‌گری مهاجمان، سه نفر از اهالی پاراچنار در دم به شهادت رسیده و یک نفر از آنان نیز به شدت مجروح شد که با وخیم شدن حال این فرد، طالبان به هم‌راه شهدای این واقعه، مجبور به استرداد وی به رزمنده‌گان مقاومت شدند.
این گزارش می‌افزاید: ناصبیون پس از هجوم و ددمنشی خود افراد باقی مانده را به عنوان گروگان ربوده و با خود بردند و روز گذشته 15 نفر از زنان و کودکان گروه را آزاد کردند ولیکن 35 نفر از شیعیان را در عوض خواسته‌هایی از دولت مرکزی پاکستان، در بند خود نگاه‌داشته و رسما اعلام نمودند در صورت برآورده نشدن درخواست‌های‌شان، گروگان‌ها را خواه‌ند کشت.
بنابر همین گزارش سرنشینان این خودروها عموما بیماران و یا افراد سرشناس، تجار و مسؤولان محلی پاراچنار بودند که بر اساس اضطرار مجبور به تردد از این مسیر بودند.
در همین رابطه دولت مرکزی پاکستان هم ضمن رد خواسته‌ی ناصبیون، در جواب اعتراضات شیعیان اعلام داشت قدرت تحت تعقیب قرار دادن مجرمان این جنایت را ندارد. شیخ محمد نواز عرفانی رییس مدرسه‌ی جعفری پاراچنار هم که پیش از این، موضوع مذاکرات‌ش با طالبان و مقامات دولتی و صلح سه‌جانبه‌ی این مذاکرات در منطقه و ایران بحث برانگیز شده بود با حمله به دولت اعلام کرد از این به بعد اهالی پاراچنار نیز هم‌کاری خود با دولت پاکستان را قطع خواه‌ند کرد.

نوشتن نظر