تظاهرات صدها هزار سوری در حمایت از بشار اسد
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تظاهرات صدها هزار سوری در حمایت از بشار اسد

تظاهرات صدها هزار سوری در حمایت از بشار اسد

چهارشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
صدها هزار نفر از مردم سوریه در حمایت از بشار اسد رئیس جمهور این کشور به خیابان‌های دمشق و حلب ریختند.

به گزارش  فارس، صدها هزار نفر از مردم دمشق در حمایت از حکومت این کشور به خیابان ریختند و برحمایت از از بشار اسد رئیس جمهور این کشور تاکید کردند.

بنا بر گزارش‌ها علاوه بر دمشق تظاهرکنندگان در شهر حلب در شرق سوریه نیز حضور گسترده ای یافتند و ناارامی‌های روزهای اخیر در جنوب این کشور را محکوم کردند.

از سوی دیگر منابع رسانه ای اعلام کردند که امروز دولت "ناجی عطری " نخست وزیر سوریه استعفا خود را به بشار اسد تحویل خواهد داد.

شبکه الجزیره در گزارشی از دمشق ضمن پخش تصاویر این تظاهرات اعلام کرد که قرار است بشار اسد امروز برای سخنرانی در تلویزیون این کشور حضور یابد و احتمالا خبر لغو وضعیت اضطراری در این کشور را اعلام کند.

ناآرامی در سوریه پس از آن شروع شد که تعدادی از اهالی شهر درعا با برگزاری تظاهرات در این شهر مسجد "عمری " را اشغال کردند که پس از آن با نیروهای دولتی درگیر شدند که در این درگیری‌ها تعدادی کشته شدند. منابع دولتی در سوریه اعلام کرده‌اند که گروه‌های خرابکار در ناآرامی‌های اخیر در درعا دست دارند و عوامل اطلاعاتی سوریه اعلام کردند که دستگاه اطلاعاتی موساد در تلاش برای افزایش خشونت‌ها در جنوب سوریه است.

برخی ناظران سیاسی بر این باورند که آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی به همراه کشورهای غربی با مشاهده سقوط دولت‎های هم‎پیمان خود در منطقه در صدد هستند انقلاب مردمی را در کشورهای مخالف خود که این روزها کاملا در آرامش هستند، شبیه‎سازی و از آن بهره‎برداری‎های سیاسی و رسانه‎ای کنند.

نوشتن نظر