تظاهرات صدهاهزار یمنی علیه دیکتاتوری صالح
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تظاهرات صدهاهزار یمنی علیه دیکتاتوری صالح

تظاهرات صدهاهزار یمنی علیه دیکتاتوری صالح

جمعه ۰۵ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۳۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
صدها هزار نفر از مردم یمن با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف یمن از جمله صنعاء خواهان پایان حکومت علی عبدالله صالح در این کشور شدند.

به گزارش  فارس به نقل از شبکه الجزیره اعلام کرد: صد‌ها هزار نفر از مردم در شهر صنعا پس از برگزاری نماز جمعه با تظاهرات در میدان التغییر شهر خواستار پایان حکومت علی عبدالله صالح شدند.

تظاهرات‌کنندگان که امروز را "جمعه فرار " نامیده بودند از عبدالله صالح خواستند تا امشب یمن را ترک کنند و تاکید کردند که باید عبدالله صالح از قدرت کناره‌گیری کند.

این درحالی است که در طی دو روز گذشته حکومت عبدالله صالح با دادن پیشنهاداتی درباره کناره‌گیری از قدرت تا پایان سال جاری میلادی در تلاش بود تا با معترضان وارد مذاکره شود.

مردم در میدان التغییر پس از خطبه‌های نماز جمعه با محکوم کردن قتل عام مردم در راهپیمایی هفته گذشته توسط عبدالله صالح وی را "قاتل " خطاب کردند و تاکید کردند که عبدالله صالح باید مجازات شود.

مزدوران عبدالله صالح در راهپیمایی جمعه گذشته در شهر صنعاء با اسلحه گرم به مردم حمله کردند و بیش از 50 تن را کشتند و تعداد زیادی را زخمی کردند.

همچنین در شهر "تعز " نیز ده‌ها هزار معترض یمنی پس از ادای نماز جمعه با برگزاری تظاهرات خواستار پایان حکومت عبدالله صلح در این کشور شدند.

منابع خبری از یمن گزارش دادند در شهر عدن نیز هزاران نفر با برگزاری تظاهرات دوباره خواهان کناره گیری عبدالله صالح شدند.

یک فعال سیاسی در یمن در گفت‌وگو با الجزیره تاکید کرد که این تظاهرات نشان داد که مردم ترسی از نیروهای نظامی رژیم عبدالله صالح ندارند.

از سوی دیگر تعدادی از طرفداران علی عبدالله صالح نیز در صنعاء تجمع کردند و عبدالله صالح در جمع طرفدارانش ابراز داشت که حکومت قصد دارد تا حزبی برای جوانان یمنی ایجاد کند.

نوشتن نظر