براي گرفتن شفا چه نذري بكنيم و چگونه؟
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»براي گرفتن شفا چه نذري بكنيم و چگونه؟

براي گرفتن شفا چه نذري بكنيم و چگونه؟

يكشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۰
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

براي گرفتن شفاي بيماري از امام زمان يا حضرت ابوالفضل يا امامان ديگر چه نذري بايد بكنيم و چگونه؟


براي توسل به ائمه(ع) و رفع مشکلات و بر آورده شدن حاجات، دعاها و ذکرها دستورهاي فراواني وجود دارد.

نذر کردن نيز يکي از اين راه هاست براي نذر کردن مي توان چنين نيت کرد:

براي خدا بر عهده من باشد اگر بيمارم شفا يافت فلان مقدار پول براي حضرت اْبوالفضل و در راه شادي روح او به فقراء بدهم و يا براي اقامهْ مجلس روضه او بدهم.

در اين صورت اگر اين حاجات برآورده شد،بر شما واجب مي گردد چيزي را که بر عهده گرفته ايد ادا نماييد .

البته لازم نيست چيزي که نذر مي کنيد حتماً پول و يا مخارج باشد بلکه مي توانيد نذر صلوات کنيد و يا نذر زيارت کنيد،يعني نذر کنيد که در صورت بر آورده شدن حاجاتتان،به زيارت فلان امام برويد و يا مثلاٌ 1000صلوات به روح فلان امام(ع) هديه کنيد .

البته از نظر شرعي نذر وقتي واجب العمل است که يا به صورت صيغه عربي خوانده شود و يا به صيغه فارسي که در بردارندهْ اين مضمون باشد:

براي خدا بر عهده و ذمه من باشد اگر فلان حاجت و خواسته من برآورده شد،فلان کار را انجام مي دهم.

ولي اگر تنها از ذهن و قلب گذشته و خطور کرده باشد و صيغه نذر به صورت شرعي که گفته شد خوانده نشود،اين نذر وجوب عمل ندارد البته عمل به آن بي اشکال است.

بهتر است انسان براي رسيدن به خواسته هايش از همه راه ها استفاده کند.

مثلاٌ از راه توسل به ائمه(ع) و عرضه داشتن حاجات به آنها و يا صلوات هديه دادن به روح پاک آنها و يا شرکت در مجالس سوگواري و يا ميلاد اْئمه(ع) نيز مي‌توان به خواسته هاي شرعي خود رسيد.

نکتهْ مهم قابل ذکر اين است که بايد در ارتباط با اولياي الهي امور ارزشمندي مانند معرفت و شناخت آنها و سنخيت پيدا کردن با آنها و آشنايي با جايگاه و مقامات و رهنمودهاي آنها را که سرمايه سعادت دنيا و آخرت ما است را در وهله اول مورد توجه قرار دهيم و تنها امامان خود را براي برآورده شدن خواسته هايمان نخواهيم هر چند خود دستور داده اند که نيازهاي خود را بر آنها عرضه بداريم و از آنها کمک بخواهيم ولي اين نبايد تنها دليل براي ايجاد ارتباط ما با آنها باشد.

نوشتن نظر