گول تخفیف تن‌ ماهی را نخورید!
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»گول تخفیف تن‌ ماهی را نخورید!

گول تخفیف تن‌ ماهی را نخورید!

يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ماده غذایی کنسروی که تاریخ مصرف در آن تعیین شده است و مصرف آن تاریخ هیچ‌گونه مشکلی پیش نمی آید ،‌ اگر هم مشکلی در آنها ایجاد شد چون روی بسته‌ها نشان تولید کارخانه،‌ تلفن،‌ آدرس،‌ مهر استاندارد ذکر می شود ،‌ در این صورت مسئولین ،‌ مسئول آن واحد تولیدی خواهند بود.


به گزارش «موعود»، کنسرو تن ماهی‌هایی که برندهای شناخته شده در ایران هستند تاریخ اعتبار بالا و تخفیف در قیمت، در آنها وجود ندارد.

سید محمد رزمی رضوی دبیر انجمن صنایع کنسرو ایران، در رابطه با تخفیف کنسروهای تن ماهی گفت: کارکنانی که عضو انجمن‌ کنسروسازان هستند بیش از 50 سال در کارخانه تن ماهی سابقه دارند و با کیفیت کارهای خودشان را انجام می دهند،‌همه تن‌های ماهی دارای مهر استاندارد، مهر بهداشت و با کیفیت بسیار مطلوب در کارخانه تولید می‌شوند و تاریخ مصرف آنها کمتر از یکسال نیست.

وی با بیان اینکه تاریخ اعتبار مصرف تن ماهی 5 ماه باشد،‌اصلا وجود ندارد،‌تصریح کرد: تاریخ اعتبار تن ماهی کمتر از یکسال اصلا وجود ندارد که بعضی از تن‌های ماهی تاریخ مصرف آنها 5 ماه خورده است، برندهایی که شناخته شده است اصلا تاریخ اعتبار بالا در آنها وجود ندارد و امکان  تخفیف در کنسروهای تن ماهی و بقیه کنسروها وجود ندارد مگر اینکه متفرقه باشند و ما روی کنسروهای متفرقه هیچ کنترلی روی واحدها نداریم، واحدهایی که عضو انجمن و سندیکای صنایع کنسرو ایران نیستند، نمی توانیم هیچگونه اظهار نظری بر روی آنها داشته باشیم.

دبیر سندیکا و انجمن کنسرو ایران اظهار داشت: ما با مشورتی که با مسئولین انجام داده بودیم. مبنای آن این شد که واحدهایی که به آنها پروانه ساخت می دهند و می خواهند تولیدات کنسرو را انجام دهند ابتدا باید کارت عضویت سندیکا را با خود داشته باشند ولی اگر این کار برخلاف این قضیه انجام شد به یک مشکل و تخلفی دچار هستند و اگر تاریخ مصرف دارد تاریخ مصرف مشکلی برای ماده غذایی پیش نمی‌آورد.

رزمی رضوی بیان کرد: ماده غذایی کنسروی که تاریخ مصرف در آن تعیین شده است و مصرف آن تاریخ هیچ‌گونه مشکلی پیش نمی آید ،‌ اگر هم مشکلی در آنها ایجاد شد چون روی بسته‌ها نشان تولید کارخانه،‌ تلفن،‌ آدرس،‌ مهر استاندارد ذکر می شود ،‌ در این صورت مسئولین ،‌ مسئول آن واحد تولیدی خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: جنس حلب هایی که در قوطی‌های کنسرو در صنایع بسته‌بندی استفاده می شود همه آنها مهر استاندارد دارند و لاک‌های داخل این قوطی‌ها هم لاک‌های استاندارد هستند و هیچ مشکلی نخواهند داشت، مگر اینکه از تاریخ مصرف این گونه کنسروها گذشته باشد و تاریخ مصرف اگر نگذشته باشد هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد.


انتهای پیام/654
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

1 نظر

  • لینک نظر شفق يكشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴ نوشته شده توسط شفق

    با سلام. چند ماه پیش خبری در شبکه ی سلامت سیما زیرنویس شده بود که به مادران باردار توصیه میکرد از خوردن تن ماهی به دلیل وجود سم بسیار خطرناکی که در آن وجود دارد و حتی میتواند موجب سقط جنین شود، خودداری کنند. باید توجه داشت که مواد کارخانه ای و بویژه مواد کنسرو شده دارای مواد نگهدارنده ی خطرناک و مضرند و ضرر مصرف آنها بیش از فوائد ماده غذایی موجود در آن کنسرو است. بجاست مضرات مواد غذایی کارخانه ای و بویژه مواد کنسروی اطلاع رسانی شود تا نسلی سالم داشته باشیم. با تشکر از زحمات شما

نوشتن نظر