خوش خدمتی وزیر هلند به صهیونیست ها
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»خوش خدمتی وزیر هلند به صهیونیست ها

خوش خدمتی وزیر هلند به صهیونیست ها

يكشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۴
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

خوش حدمتی وزیر امورخارجه هلند ، تلاش اتحادیه اروپا برای صدور یک بیانیه اعتراض آمیز در مورد فعالیت های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی و ادامه شهرک سازی آنها در سرزمین های اشغالی را بی نتیجه گذاشت.به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های هلندی، 'اوری روزنتال' که یک یهودی است و همسری صهیونیست دارد، نهایت تلاش خود را به کار بست تا این بیانیه بر علیه رژیم صهیونیستی تصویب و صادر نشود.

براساس این گزارش، روزنتال با تحت فشار قرار دادن همتایان خود در اتحادیه اروپا، آنها را قانع کرد تا بخش هایی از این بیانیه که سیاست های رژیم صهیونیستی را مورد انتقاد قرار می داد، تغییر دهند.

روزنامه ( NRC) هلند درخبر خود در این رابطه بدون ذکر نام به منابعی در بروکسل و دیگر پایتخت ها در اتحادیه اروپایی اشاره و از آنها نقل قول کرده است.

به نوشته این روزنامه، وزیر خارجه هلند نمی خواست که در اعلامیه اتحادیه اروپا در مورد شهرک سازی صهیونیست ها به گزارش بسیار حساس نمایندگی دیپلماتیک اتحادیه اروپا در اسرائیل استناد شود.

نمایندگی اتحادیه اروپا در رژیم صهیونیستی چندی پیش در گزارشی بشدت نسبت به سیاست های این رژیم در سرزمین های اشغالی اعتراض کرده و خاطرنشان کرده بوده که ادامه شهرک سازی ها و افزایش حضور صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی،فلسطینی ها را مجبور به ترک سرزمینشان می کند.

رسانه های هلند همچنین گزارش داده اند، اعضای حزب چپ ها در پارلمان هلند در پی این اقدام روزنتال، خواستار برگزاری یک نشست اضطراری با وزیر خارجه شدند و اعلام کردند وی باید پاسخ دهد که چرا نمایندگان را بصورت کامل از دیدگاه هایش در رابطه با اسرائیل مطلع نساخته است .

هلند در کنار آلمان نزدیکترین متحد رژیم صهیونیستی است و در واقع این دو کشور از مخالفان سرسخت عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد به شمار رفته و همچنین جزو معدود کشورهایی بودند که در تلاش برای ممانعت از عضویت فلسطین در سازمان بین المللی یونسکو، ناکام ماندند.

اتحادیه اروپا مهرماه امسال نیز تصمیم داشت قطعنامه ای در زمینه نقض حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی تصویب کند که هلند با آن مخالفت کرد.

'اولی روزنتال' که در رسانه های هلند به عنوان بهترین دوست اسرائیل در اروپا لقب گرفته است ، حدود دو سال قبل در کنفرانسی که در تل آویو برگزار شد بر این نکته تاکید کرد که هیچکس نباید از اسرائیل انتقاد کند .

وی قبل از اینکه وزیر خارجه هلند شود به پارلمان این کشور اعلام کرده بود که اولویت وی پایان دادن به انتقاد از اسرائیل است.

روزنتال همچنین نهادهای غیردولتی فعال در زمینه مبارزه با نقض حقوق بشر در اسرائیل را به قطع کمک های مالی وزارت خارجه تهدید کرده بود.

نوشتن نظر