اشغال بحرین توسط ارتش عربستان سعودی و آغاز قتل عام/ شیعیان بحرین: به دادمان برسید
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»اشغال بحرین توسط ارتش عربستان سعودی و آغاز قتل عام/ شیعیان بحرین: به دادمان برسید

اشغال بحرین توسط ارتش عربستان سعودی و آغاز قتل عام/ شیعیان بحرین: به دادمان برسید

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۰۵:۱۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

خبرهای رسیده از بحرین ، مظلومیت مضاعف شیعیان این کشور را حکایت می کند ؛ بعد از ورود نیروهای نظامی عضو شورای همکاری خلیج فارس به بحرین که برای سرکوب قیام مردم بحرین علیه دیکتاتوری حاکم بر منامه صورت می گیرد ، روند کشتار شیعیان تشدید شده است. به طوری که هجوم اولین نیروهای ارتش سعودی به تظاهر کنندگان بحرینی ، بیش از 200 شهید و مجروح بر جای گذاشته است. 
در این درگیری ها ، یک سروان سعودی نیز کشته شده است.بحرین

امروز نیروهای نظامی بحرینی و سعودی در حمله ای شدید و گسترده به شهر ستره ، دراین شهر حمام خون به راه انداختند. شاهدان اعلام کردند، نیروهای سعودی آغازگر این حملات بودند و به صورت مستقیم به سوی تظاهرکنندگان تیراندازی کردند.
به گفته شاهدان، سعودی ها در این حملات از گلوله های جنگی استفاده کردند. 
منابع بیمارستانی وضعیت بسیاری از مجروحان را وخیم گزارش داده اند.این جنایت پس از آن صورت گرفت که وزیر دفاع آمریکا به بحرین سفر کرد و موافقت خود را برای حضور نیروهای نظامی سعودی و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در بحرین را اعلام کرد و به دنبال آن ، دستکم یک هزار نیروی ویژه سعودی با خودروهای زرهی ساخت آمریکا وارد خاک بحرین شدند و البته گزارش های بعدی از افزایش این تعداد خبر می دهند.

در شهر ستره ، نیروهای عربستان سعودی به همراه نیروهای امنیتی بحرین ، مردم را با بالگردهای نظامی مورد حمله قرار می دهند. همچنین تعدادی از نیروهای اشغالگر سعودی ، به شهر "بنی‌جمره" اعزام شده اند تا مردم شیعه این شهر را به خاک و خون بکشند.
احتمال می رود ، میدان لوء لوء منامه ، هدف بعدی حملات سعودی ها باشد.

در همین حال "آیت‌الله شیخ عیسی قاسم" از عملای بزرگ بحرین فتوای "دفاع از نفس " صادر کرده و از مردم خواسته است که از خود در برابر تهاجمات نیروهای رژیم بحرین دفاع کنند.

از سوی دیگر "حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی" نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در مصاحبه تلفنی با شبکه الجزیره ضمن تایید ورود نیروهای شورای همکاری خلیج فارس این حرکت رادر راستای انجام وظیفه این شورا دانست.او در پاسخ سوال مجری الجزیره که نظر وی را نسبت به موضع معارضین بحرینی که این اقدام را اشغال بحرین اعلام کرده اند پرسید و وی اظهار داشت: این حرکت در راستای قرارداد بین دولت های فیما بین می باشد.
وی همچنین معارضین را دعوت به ورود به گفتگو با دولت کرد. 

شیعه نیوز در این باره نوشت:نکته قابل توجه ابنکه جناب نخست وزیر فراموش کرده است قرارداد مورد اشاره در مورد "حمله خارجی" است نه اعتراضات مردم یک کشور و جالبتر اینکه ایشان جهت دعوت مردم بحرین به گفتگو حضور زره پوش های جنگی مجهز به مسسل های سنگین را لازم دانسته است!

به دادمان برسید

بحرینهمچنین "حسن مشیمع " عصر سه شنبه در گفت و گو با شبکه العالم اظهار داشت: دولت بحرین در انتظار چراغ سبز آمریکا برای سرکوب معترضان بود که سرانجام این موافقت را کسب کرد.

وی افزود: در واقع سفر وزیر دفاع آمریکا به منطقه با ورود نیروهای عربستانی و اماراتی به بحرین ارتباط مستقیم دارد، و این سفر برای دادن چراغ سبز جهت کشتار مردم بحرین بود.

مشیمع افزود: نیروهای سعودی با هدف کشتار مردم بحرین وارد این کشور شده اند به طوری که گویا بر کشتار مردم معترض و هدف قرار دادن آنها به هر صورت ممکن تعمد و اصرار دارند.

دبیرکل جنبش حق خاطرنشان کرد: ملت بحرین از هر کشوری که با بحرین دوست است، و توانایی یاری این ملت را دارد، کمک می خواهد زیرا مردم در انتظار فاجعه ای بزرگ در ساعت های آینده به سر می برند .

مشیمع گفت: پیکر شهدا در شهر ستره همچنان روی زمین افتاده است و شمار دقیق مجروحان و شهدا هنوز اعلام نشده است.


تماس تلفنی صالحی با دبیرکل سازمان ملل

وزیر خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با دبیرکل سازمان ملل از وی خواست تا در راستای مسئولیت بین‌المللی خود حمایت از مطالبات مشروع مردم بحرین را به صورت جدی در دستور کار قرار دهد.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان با بانکی‌ مون دبیر کل سازمان ملل در خصوص وضعیت حساس بحرین مذاکره کرد.

صالحی در این گفتگوی تلفنی با ابراز نگرانی از اعمال خشونت در برخورد با حرکت مسالمت‌آمیز مردم بحرین و دخالت نیروهای خارجی در این سرکوب، از دبیرکل سازمان ملل خواست تا در راستای مسئولیت بین‌المللی خود حمایت از مطالبات مشروع مردم بحرین را به صورت جدی در دستور کار قرار دهد. بحرین
بر اساس این گزارش بانکی مون نیز در این گفت‌وگو اظهار داشت که از وضعیت موجود در بحرین متاسف است و برخوردهای خشونت‌آمیز را موجب ایجاد زخمی عمیق می‌داند.
وی گفت که در جهت ایجاد اصلاحات در رویه‌ها و قانون اساسی بحرین، پیگیری‌های خود را دنبال خواهد کرد.


تظاهرات ساکنان قطیف عربستان در حمایت از مردم بحرین

ساکنان شهر قطیف در شمال شرقی عربستان در حمایت از مردم بحرین تظاهرات کردند.

به گزارش العالم، ساکنان شهر صفوا واقع در قطیف عربستان در حمایت از مردم بحرین، به تظاهرات پرداختند.

نیروهای امنیتی رژیم بحرین امروز پس از اعلام وضعیت فوق العاده در این کشور به مدت سه ماه، به همراه مزدوران سعودی به ساکنان شهر "ستره " حمله کردند که در نتیجه آن چندین نفر شهید و صدها تن دیگر مجروح شدند.

منابع بیمارستانی وضعیت بیشتر مجروحان را بسیار وخیم گزارش داده اند.

این منابع تاکید کردند که مزدوران رژیم بحرین، نیروهای امدادگر و پزشکان را نیز مورد حمله قرار دادند.

نوشتن نظر