استفاده از گازهای اعصاب علیه مردم بحرین
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»استفاده از گازهای اعصاب علیه مردم بحرین

استفاده از گازهای اعصاب علیه مردم بحرین

دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۰۶:۲۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نماینده مستعفی فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین با اشاره به شهید و مجروح شدن صدها نفر در تظاهرات امروز درباره استفاده احتمالی نیروهای رژیم بحرین از گازهای مخرب اعصاب علیه مردم و تظاهرکنندگان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش فارس، "مطر ابراهیم مطر " در گفت‌و‌گو با شبکه خبری "العالم " اظهار داشت: نیروهای امنیتی طی امروز با پرتاب بمب های صوتی و گاز اشک آور به سوی تظاهرکنندگان در میدان اللؤلؤه صدها نفر را مجروح کردند که بسیاری از آنها دچار خفگی شدند.

وی افزود: این نگرانی وجود دارد که نیروهای امنیتی از گازهای ممنوع که بر دستگاه عصبی اثرات مخربی دارد؛ استفاده کرده باشند.

نماینده مستعفی فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین افزود:نیروهای امنیتی با توسل به خشونت تلاش کردند تظاهرکنندگان و تحصن کنندگان در بندر المالی و همچنین میدان اللؤلؤۀ را پراکنده کنند به گونه ای که براثر استفاده زیاد از گازهای اشک آور تعدادی از تظاهرکنندگان شهید شدند این در حالی است که وزارت کشور اعلام کرده بود که آنها را هدف قرار نخواهد داد.

نماینده سابق بحرین از مردم همه جهان خواست تا از خواسته‌های مشروع و قانونی مردم این کشور حمایت کنند.

مطر از مقامات بحرین خواست به دعوت‌های مبهم و غیرشفاف خود برای مذاکره با مردم و انقلابیون پایان دهند و به خواسته های مردم عمل کنند.

وی از کشورهای جهان خواست از مطالبات مردم بحرین مبنی بر اصلاحات سیاسی، احترام به حقوق شهروندی و حق تعیین سرنوشت حمایت کنند.

مطر گفت: روابط رژیم بحرین با دیگر کشورها نباید به مانعی برای تحقق خواست مردم در زمینه تحولات سیاسی و دموکراتیک تبدیل شود.

وی با اشاره به سخنان ولی‌عهد بحرین افزود: سخنان وی در باره اصلاحات و مذاکره با معترضان مبهم است و خواسته مردم را محقق نمی کند.

نوشتن نظر