هشدار روسیه درمورد تکرار حمله شیمیایی داعش
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»هشدار روسیه درمورد تکرار حمله شیمیایی داعش

هشدار روسیه درمورد تکرار حمله شیمیایی داعش

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۱۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رییس اداره کنترل تسلیحات و خلع سلاح وزارت خارجه روسیه نسبت به خطر تکرار حملات شیمیایی گروه تروریستی داعش هشدار داد.

 

به گزارش موعود به نقل از ایرنا، 'میخاییل اولیانوف' روز جمعه در گفت وگو با خبرگزاری روسیا سگودنیا گفت: احتمال این که گروه داعش در آینده هم از مواد شیمیایی در حملات خود استفاده کند، را بعید نمی دانیم.

وی افزود: به همین دلیل باید اطلاعاتی که دولت سوریه در مورد استفاده گروه تروریستی داعش از ماده شیمیایی کلر در این کشور را به سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داده بطور جدی بررسی کرد.

وی یادآوری کرد: سوریه این اطلاعات را به سازمان منع تسلیحات شیمیایی و کمیته اجرای قطعنامه 1540 شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است.

مقام روس با بیان این که سوریه اطلاعات زیادی در این مورد دارد، اظهار داشت: اصرار داریم که تمام این اطلاعات از جمله مکالمات ضبط شده تلفنی و بیسیمی بطور دقیق بررسی شود.

وی ادامه داد: اطلاعاتی در دست است که گروه داعش علاوه بر سوریه در عراق هم از ماده سمی کلر استفاده کرده است.

رییس اداره کنترل تسلیحات و خلع سلاح وزارت خارجه روسیه با بیان این که مسکو به دقت تمام این اطلاعات را بررسی می کند، اظهار داشت: اما شرکای غربی تمایلی برای اهمیت دادن به این گونه موارد ندارند زیرا این امر روایت آنها مبنی بر این که دولت سوریه تنها طرف ناقض حقوق بشر است را کمرنگ می کند.

اولیانف به عنوان مثال به استفاده گسترده ترویست ها از مواد شیمیایی در منطقه گوتای شرقی در سوریه در ماه اوت سال 2013 اشاره کرد و افزود: آمریکا بدون معطلی و در حالی که هنوز تحقیقات در این مورد شروع نشده بود در مقام دادستان مدعی شد که نیروهای سوری مسئول این حمله شیمیایی هستند.

وی افزود: روسیه به دقت در مورد این حمله شیمیایی تحقیق کرد و پس از آزمایش نمونه مواد شیمیایی استفاده شده در این حمله در آزمایشگاهی در روسیه که مورد تایید سازمان منع تسلیحات شیمیایی بود به این نتیجه رسیدیم که این حمله توسط یک گروه تروریستی افراط گرا و نه نیروهای سوریه انجام گرفته است.

نوشتن نظر