تظاهرات ضد اسلامی در شهر کولونیای آلمان لغو شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» تظاهرات ضد اسلامی در شهر کولونیای آلمان لغو شد

تظاهرات ضد اسلامی در شهر کولونیای آلمان لغو شد

سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

تظاهرات ضد اسلامی شهر کولونیای آلمان به دنبال اعتراض شدید مردم این منطقه لغو شد.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_پایگاه بی بی سی عربی، در اعتراض به برگزاری این تظاهرات ضد اسلامی،  بیشتر مناطق محل برگزاری تظاهرات در تاریکی فرو رفت و چراغ های  بیرونی ساختمان های زیادی از جمله کلیسای جامع بزرگ این شهر خاموش شد.

هزاران نفر در تظاهراتی که در اعتراض به براگزاری تظاهرات ضد اسلامی برگزار شده بود، شرکت کردند اما در طرف دیگر تنها 250 نفر در تظاهرات ضد اسلامی شرکت کرده بودند.

«یورگن روترز» شهردار شهر کولونیا در این باره گفت: برگزاری این تظاهرات ضد اسلامی به هدف محکومیت آنچه دشمنی غیر عقلانی با خارجی ها توصیف شده، صورت می گیرد. .

این در حالی است که شمار دیگری از شهرهای آلمان شاهد برگزاری تظاهرات ضد اسلامی است و شرکت کنندگان درآن، افزایش مهاجران خارجی در آلمان را ازدیاد نفوذ دین اسلام در این کشور توصیف می کنند. این تظاهرات از سوی انگلا مرکل به تظاهرات نژادپرستانه توصیف شده است.

این تظاهرات که  توسط جنبشی با عنوان «وطن پرستان اروپایی مخالف اسلامی کردن غرب» یا (PEGIDA) برگزار می شود، در ماههای اخیر تقریبا به اقدامی هفتگی در شهر دریسدن واقع در شرق آلمان تبدیل شده است.

در تظاهراتی که روز دوشنبه در شهر دریسدن برگزار شد، حدود 18 هزار نفر شرکت کردند که بیتشترین تعداد شکرت کنندگان در تظاهرات  ضد اسلامی از زمان آغاز آنها محسوب می شود اما تظاهرات مشابه در شهر های برلین و کولونیا این تعداد جمعیت را به خود جذب نکرده بلکه اعتراض نسبت به برگزاری چنین تظاهراتی در این شهرها روبه ازدیاد است که برگزار کنندگان تظاهرات را به نزادپرستی و تعصب متهم می کنند.

معترضان به برگزاری تظاهرات ضد اسلامی در شهر کولونیا با در دست داشتن پرچم آلمان، پلاکاردهایی را دردست داشتند که شعارهایی مثل:«مخالف تعصب دینی و هر نوع افراط گرایی هستیم» روی آنها نوشته شده بود.

بر روی یکی از پلاکاردهای جنبش ضد اسلامی در کولونیا با نوشتن عبارت «سیب زمینی به جای دونر کباب(کباب ترکی)» نسبت به افزایش شمار ترک تبارهای حاضر در آلمان که تعداد انها به سه میلیون نفر می رسد، اعتراض خود را نشان دادند.

از طرف دیگر شرکت خودروسازان فولکس واگن اعلام کرد که این شرکت برای نشان دادن اینکه به جامعه ای باز، آزاد و دموکرات متعهد است، چراغ هایش را در شهر دریسدن خاموش کرده است.

گفتی است آلمان میزبان حدود 200 هزار پناهنده است که بیشترشان از خاورمیانه هستند که سال گذشته و به برکت قوانین مهاجرت آزاد، به این کشور مهاجرت کرده اند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با دعوت نسبت به دوری از اعتراضات ضد اسلامی در این کشور گفته بود که دل های سازمان دهندگان چنین تظاهراتی مملو از کینه است.

از طرف دیگر هایکو ماس وزیر دادگستری آلمان  که در تظاهرات ضد جنبش « PEGIDA) در برلین شرکت کرده بود، گفت: آلمان کشوری است که از پناهنگان استقبال می کند. اکثریت که در این زمینه سکوت کرده اند، باید به خیابان ها بریزند و اعلام وجود کنند.

سایر مطالب این مجموعه: « حدیث روز حدیث روز »

نوشتن نظر