هدف بعدی آمریکا، حضور نظامی در یمن
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»هدف بعدی آمریکا، حضور نظامی در یمن

هدف بعدی آمریکا، حضور نظامی در یمن

دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

هدف بعدی آمریکا پس از استقرار نظامیانش در لیبی، حضور نظامی در یمن به بهانه‌ی مبارزه تروریست خواهد بود. لذا برای مساعدسازی زمینه، عملیات تروریستی در یمن افزایش خواهد یافت.

iranpn.com  نوشت: هدف بعدی آمریکا [پس از جداسازی سودان در یک انتخابات سازماندهی شده، جایگزینی ارتش وابسته به پنتاگون مصر به جای حسنی مبارک ... و اشغال نظامی لیبی] حضور و اشغال نظامی یمن است. و محکم‌ترین دلیل نیز تکرار سناریوهای سوخته در عراق، افغانستان، لیبی و ... می‌باشد.

اما اشغال نظامی یمن، بهانه‌ی مردم پسند دیگری می‌خواهد، چرا که علی عبدالله صالح از قدرت نظامی کافی و دیوانگی کاملی چون قذافی برخوردار نیست. او حتی برای سرکوب شیعیان جنوب یمن در چند ماه گذشته، از نیروی هوایی سعودی کمک گرفت. لذا افزایش عملیات تروریستی در داخل کشور به نام «القاعده»، بهترین بهانه جهت حضور نظامی آمریکا جهت مقابله با تروریسم بین‌الملل خواهد بود.

رویترز «Reuters  » در اخبار امروز خود با درشت نمایی «امریکا به مردم یمن هشدار می‌دهد»، جنگ نرم جهت زمینه‌سازی را آغاز کرد. این خبرگزاری افزود: ایالات متحده روز یکشنبه به شهروندان یمنی که با تظاهرات خود خواستار کناره گیری علی عبدالله صالح شده‌اند، هشدار داد که ریسک‌های امنیتی، به ویژه در شهر‌های فقیر نشین بسیار بالا است.

بدیهی است که این خبرسازی، ناشی از اطلاعات سازمانی چون سیا (CIA  ) یا علم غیب و یا قدرت تحلیل و پیش‌گویی آمریکایی‌ها نیست، بلکه استراتژی تبیین شده به منظور فضاسازی لازم می‌باشد.

رویترز «Reuters  » ضمن اشاره به فشرده‌تر شدن صفوف تظاهر کنندگان و حمله با چوب و سنگ به نیروهای وفادار دولت، می‌افزاید: دامنه‌ی خشونت به شهرهای دور از پایتخت نیز کشیده شده است و شش نفر از نیروهای امنیتی در حملات «القاعده» کشته شدند.

آوردن نام «القاعده»، شروع ترور، انفجار و ...، آغاز این حرکت است و حمله‌ی (به اصطلاح القاعده) به نیروهای امنیتی نیز به خاطر ایجاد نگاه مثبت در مردم یمن به حضور القاعده‌‌ای‌ها می‌باشد تا ضمن عملیات تروریستی، به صورت غیر مستقیم کنترل تظاهرات را نیز بر عهده بگیرند و پس از اخراج علی عبدالله صالح، به عنوان یک اپوزیسیون مدعی، مانع از اتحاد و تصمیم‌گیری مردمی شوند.

بنا به گزارش رویترز: وزارت امور خارجه امریکا نیز ضمن توصیه‌های امنیتی به امریکایی‌های مقیم، به دیگران نیز هشدار داد که در صورت عدم لزوم از سفر به یمن به خاطر ناامنی‌های تروریستی خودداری کنند.

این گزارش از قول مقامات امریکایی افزود: «سطح ناامنی در یمن به دلیل فعالیت‌های تروریستی و ناامنی‌های مدنی بسیار گسترش یافته است».

رویترز می‌افزاید: انگلیس نیز هشدارهای مشابهی به مردمش داده است و به تجار نیز توصیه نموده که اصراری به ماندن نداشته باشند و یمن را ترک کنند.

نوشتن نظر