تظاهرات گسترده در نیویورک در اعتراض به ترویج اسلام‌هراسی در آمریکا
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تظاهرات گسترده در نیویورک در اعتراض به ترویج اسلام‌هراسی در آمریکا

تظاهرات گسترده در نیویورک در اعتراض به ترویج اسلام‌هراسی در آمریکا

يكشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

خبرگزاری فارس: ائتلافی شامل بیش از 100 سازمان غیردولتی و گروه‌های مذهبی از ادیان گوناگون امروز تظاهرات گسترده‌ای را در شهر نیویورک و در اعتراض به اقدام جدید کنگره آمریکا در ترویج اسلام‌هراسی برگزار می‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "فاکس‌نیوز "، ائتلافی متشکل از بیش از 100 سازمان غیر دولتی و گروه هایی از ادیان مختلف قصد دارند در شهر نیویورک در اعتراض به طرح کنگره برای برگزاری جلسه استماع با موضوع نقش مسلمانان در تروریسم بومی در این کشور تظاهرات کنند.

این ائتلاف اعلام کرده است که جلسه استماع کنگره که قرار است روز پنج‌شنبه برگزار شود، باعث خواهد تا تصویری ترسناک از مسلمانان آمریکا ترسیم شود.

"رو ال.شارپتون " مجری یک برنامه رادیویی در آمریکا، "راسل سیمونز " دیگر مجری برنامه‌های سرگرمی در آمریکا به همراه امام جماعتی که یکی از حامیان اصلی طرح‌های توسعه مسجد در نزدیکی منطقه صفر نیویورک بود انتظار می‌رود که در این تظاهرات که امروز در میدان تایمز نیویورک برگزار می‌شود، سخنرانی کنند.

علاوه براین، گروهی که خود را ائتلاف آزادی می‌نامد نیز در نظر دارد تا تظاهرات دیگری را در مخالفت با تظاهرات ائتلاف 100 سازمان غیردولتی در نیویورک و در حمایت از برگزاری جلسه استماع کنگره آمریکا در رابطه با نقش مسلمانان در حملات تروریستی برگزار کند.

جلسه استماع کنگره آمریکا توسط "پیتر کینگ " نماینده نیویورک در کنگره و رئیس کمیته امنیت داخلی برنامه‌ریزی شده است.

نوشتن نظر