پیشروی ارتش سوریه در ریف قامشلی و آزادسازی چندین شهرک
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»پیشروی ارتش سوریه در ریف قامشلی و آزادسازی چندین شهرک

پیشروی ارتش سوریه در ریف قامشلی و آزادسازی چندین شهرک

دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، ضمن پیشروی در ریف قامشلی، واقع در شمال غربی سوریه، چندین شهرک و روستا را از وجود عناصر مسلح پاکسازی کنند و کنترل آنها را در دست گیرند.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس نیروهای ارتش سوریه در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور در کنار عملیات آزادسازی کوی «الغویران» در شهر حسکه، با انجام عملیات‌هایی در ریف جنوبی قامشلی چندین شهرک و روستا را نیز آزاد کنند.

در جریان این عملیات نیروهای ارتش سوریه بر شهرک‌ها و روستاهای تل شریسه، الحاجیه، المتینه، الحاره، کبیبه، عوینه و تل عوینه تسلط یافته و کنترل آنها را در دست گرفتند و به این ترتیب به شهرک «تل حمیس»، مهمترین پایگاه داعش در ریف قامشلی که یکی از مهمترین خطوط کمک و امدادرسانی این گروه از عراق به سوریه است، نزدیک شدند.

یک منبع نظامی سوری درباره اهمیت پیروزی‌های امروز ارتش سوریه گفت که تسلط ارتش سوریه بر این مناطق کمربند امنیتی پیرامون شهر قامشلی را توسعه می‌دهد و خطر داعش را از این شهر و فرودگاه بین المللی آن بیش از پیش دور می‌کند.

این منبع افزود: یکی از مهمترین دلایل انجام این عملیات پایان دادن به حملات خمپاره‌ای و موشکی گروه‌های مسلح به شهر قامشلی و اطراف آن است.

اما از ریف شرقی قامشلی گزارش شده که کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه موفق شدند، بر 14 روستا در این منطقه تسلط یابند و درگیری‌ها میان این کمیته‌ها با گروه تروریستی تکفیری داعش در نزدیکی شهرک تل حمیس ادامه دارد.

نوشتن نظر