حضرت زینب(س) اقیانوس بی‎كران و مملو از گوهرهای نبوی است"نویسنده مسیحی"
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»حضرت زینب(س) اقیانوس بی‎كران و مملو از گوهرهای نبوی است"نویسنده مسیحی"

حضرت زینب(س) اقیانوس بی‎كران و مملو از گوهرهای نبوی است"نویسنده مسیحی"

سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

كتاب ارزشمند "فریاد فرمند زینب(س)" به قلم «آنتون بارا» نویسنده مسیحی و ترجمه «غلامحسین انصاری» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد.

 

«آنتون بارا» نویسنده مسیحی اهل کشور كویت٬ در مراسم رونمایی از ترجمه تازه ترین اثرش با مضمون شخصیت و زندگی حضرت زینب(س) كه در حوزه هنری برگزار شد؛ اظهار داشت: برایم سخت است از حضرت زینب(س) سخن بگویم، این شخصیت اقیانوسی بی كران و مملو از گوهرهای نبوی است که در جهان نظیر ندارد.

وی ادامه داد: این شخصیت شریك برادرش در حادثه عاشورا است، حادثه ای كه در تاریخ بشریت نظیر ندارد و در ابعاد مختلف با خون سیدالشهدا و یاران باوفایش نگاشته شده است.

آنتون بارا در پاسخ به این سوال كه چرا نگارش كتاب "فریاد فرمند زینب(س)" حدود 25 سال به طول انجامیده است، گفت: طی این سال ها بیش از 10 بار نگارش كتاب را به پایان رساندم اما هر بار به مراجع و منابع جدیدتری دست می‎یافتم و نگارش اثر را ادامه می‎دادم.

این نویسنده و اندیشمند كشور كویت، شخصیت حضرت زینب(س) را شخصیتی همانند اباعبدالله الحسین(ع) دانست و افزود: حضرت زینب(س) در حالی نهضت امام حسین(ع) را ادامه داده كه از ابتدا با دشواری های این راه آشنا بوده است.

وی همچنین سخنانی درباره واقعه عاشورا بیان كرد و گفت: آغاز نهضت عاشورا حسینی است و ادامه آن به وسیله حضرت زینب(س) صورت می گیرد. در كتاب "فریاد فرمند زینب(س)" تلاش كردم بر سخنان و موضع گیری های حضرت زینب(س) تمركز داشته باشم و باور دارم كه ایشان یك ولی از اولیای خداوند است و تلاش كردم در این اثر مقایسه‎ای بین ایشان و حضرت مریم(س) داشته باشم.

در پایان نیز از كتاب "فریاد فرمند زینب(س)" نوشته آنتون بارا و ترجمه «غلامحسین انصاری»؛ با حضور حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی خاموشی» رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و «عباس خامه یار» رایزن فرهنگی ایران در كویت٬ رونمایی شد.

___

ابنا

نوشتن نظر