خواننده رپ داعش در سوریه کشته شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»خواننده رپ داعش در سوریه کشته شد

خواننده رپ داعش در سوریه کشته شد

چهارشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کاخ سفید از کشته شدن یکی از اعضای آمریکایی داعش در تحولات اخیر سوریه خبر داد.

 

به گزارش موعود به نقل از مهر_الجزیره، کاخ سفید با تایید کشته شدن یکی از اتباع آمریکا در سوریه اعلام کرد: فرد کشته شده "داگلاس مک آرتور مک کین" نام داشت. وی پیش از پیوستن به داعش خواننده موسیقی رپ بوده و به ورزش بسکتبال نیز علاقه داشت.

داگلاس که 33 سال سن داشت در نبرد داعش با جبهه النصره ( دیگر گروه تروریستی حاضر در سوریه) کشته شد.

"کایتلین هایدن" سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این رابطه گفت: مطلع شدیم که داگلاس مک آرتور از شهروندان آمریکا در سوریه کشته شده و ما این موضوع را تایید می کنیم.

یک مقام دیگر آمریکایی که خواست نامش فاش نشود نیز در این رابطه گفت: پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در حال تحقیق در مورد مرگ داگلاس است. و وزارت خارجه نیز در حال تماس و تحقیق از خانواده داگلاس در مورد ارتباطات داگلاس است.

مرگ داگلاس در حالی اتفاق می افتد که در هفته گذشته نیز یک شهروند دیگر آمریکایی در سوریه کشته شده بود. البته وی گروگان داعش بود و به دست نیروهای این گروه تروریستی سربریده شد.

وزارت خارجه آمریکا پیش بینی می کند که 12 هزار تروریست خارجی از 50 کشور جهان در بحران سوریه حضور دارند که البته تعدادی از این افراد به کشورهای خود بازگشته اند.

دادستانی آمریکا نیز اعلام کرده که در حدود 100 نفر از شهروندان این کشور با سفر به خاورمیانه به گروه های تروریستی حاضر در سوریه پیوسته اند.

در ماه می سال جاری یک آمریکایی 22 ساله نیر در شهر ادلب سوریه دست به انفجار انتحاری زده بود و در ماه جولای نیز یک زن آمریکایی در دنور به اتهام تلاش برای سفر به خاورمیانه و پیوستن به داعش بازداشت شد.

نوشتن نظر