ارتش سوریه تلاش گروه‌های مسلح برای نفوذ به دمشق را خنثی کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ارتش سوریه تلاش گروه‌های مسلح برای نفوذ به دمشق را خنثی کرد

ارتش سوریه تلاش گروه‌های مسلح برای نفوذ به دمشق را خنثی کرد

چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

تلاش گروه‌های مسلح تروریستی برای نفوذ به دمشق همرمان با سخنرانی «بشار اسد» در روز ادای سوگند ریاست جمهوری خنثی شد.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس منابع سوری اخبار منتشر شده در برخی منابع خبری مبنی بر وقوع انفجار در مرکز دمشق را تکذیب و تاکید کردند که صدای این انفجارها ناشی از هدف گرفتن گروه‌های مسلح در عمق منطقه «جوبر» در دمشق بوده است.

بر این اساس گزارش شده که شمار زیادی از گروه‌های مسلح درصدد اجرای حملاتی علیه موانع و نقاط نظامی تمرکز ارتش در منطقه «جوبر» همجوار میدان «العباسیین» از معروف‌ترین میدان‌های دمشق بودند تا از آن طریق راه نفوذی به دمشق پیدا کنند.

اما نیروهای ارتش سوریه با پی بردن به این نقشه گروه‌های مسلح با آنها در نزدیکی مانع «سیرونکس» در نزدیکی جوبر درگیر شدند و همزمان با آن یگان توپخانه و نیروی هوایی مقرها و استحکامات و تجمعات گروه‌های مسلح در منطقه مذکور را هدف گرفتند که به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از آنها منجر شد تا تمام نقشه‌های آنها برای نفوذ با پایتخت سوریه با شکست مواجه شود.

گزارش شده همزمان با تلاش‌های گروه‌های مسلح در جوبر، گروه‌های مسلح منطقه «حرستا» در ریف دمشق نیز نقاط تمرکز ارتش سوریه در این منطقه را با هدف تصرف آنها دفع کردند، در حالی‌که اوج این درگیری‌ها در منطقه «دوما»، بزرگ‌ترین مرکز تجمع گروه‌های مسلح در ریف دمشق گزارش شده بود که از یک ماه پیش تاکنون شاهد درگیری‌هایی بین ارتش و گروه‌های مسلح است.

پیش از اجرای این عملیات گروه‌های مسلح میدان العباسیین در دمشق را با تعداد زیادی خمپاره و موشک هدف قرار دادند که به زخمی شدن تعدادی از شهروندان سوری منتهی شد.

گروه‌های مسلح تروریستی تلاش دارند، پیش از برگزاری مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری بشار اسد، بار دیگر اوضاع دمشق را متشنج کنند، این درحالی است که نیروهای ارتش سوریه چند روز پیش بسیاری از موانع امنیتی و نظامی موجود در پایتخت سوریه را جمع‌آوری کرده و بسیاری از راه‌های بسته پایتخت را بازگشایی کردند که بیانگر بازگشت امنیت و آرامش به پایتخت سوریه است.

نوشتن نظر