انتقاد رهبران دینی مالزی از بازداشت شیعیان این کشور
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»انتقاد رهبران دینی مالزی از بازداشت شیعیان این کشور

انتقاد رهبران دینی مالزی از بازداشت شیعیان این کشور

شنبه ۰۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رهبران مذهبی مالزی از دستگیری 200 تن از شیعیان ایرانی، پاکستانی و اندونزیایی در مراسم عاشورای حسینی توسط پلیس این کشور انتقاد کردند.

به گزارش  جهان، "عصری زین العابدین" از رهبران مذهبی مالزی ضمن انتقاد از این عمل گفت: مالزی می‌خواهد به سوی طالبانیسم پیش رود که فقط یک مکتب در آن مجاز به فعالیت باشد.

وی در ادامه گفت: هر چند من خودم با آموزه‌های شیعیان مشکل دارم و اغلب با آنها مخالفت می کنم، ولی به هیچ وجه عملکرد دولت دموکراتیک مالزی را نمی پذیرم که به پیروان یک آیین اجازه برگزاری مراسم مذهبی‌شان را ندهد.

"نور حمزه عثمان" کارمند روابط عمومی "دپارتمان اسلامی سلانگور" از آزاد شدن تمامی بازداشتی های روز عاشورا به جز دو ایرانی به قید وثیقه خبر داد.

وی گفت: در بین بازداشت شده ها تعداد زیادی استاد دانشگاه، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، وکیل و کارمندان دولت وجود داشتند.

به گزارش "پرس تی وی" به گفته "نور حمزه عثمان" انتظار می‌رود دادگاه مالزی این افراد را به اتهام پیروی از یک جریان انحرافی محاکمه کند که مجازت آن تا 2 سال زندان است.

گفتنی است نیروهای امنیتی ایالت سلانگور مالزی، شب عاشورا با حمله به "حسینیه شیعیان" ضمن برهم زدن مراسم عزای حسینی، تعداد زیادی از عزاداران حسینی را بازداشت کردند.

پس از این بازداشت‏ها تبلیغات سنگین و دروغینی علیه تشیع نیز آغاز شد؛ از جمله سازمان امور دینی سلانگور در بیانیه‏ای که صادر کرد اعلام نمود: «شیعیان مالزی می‏خواهند نظام پادشاهی این کشور را واژگون کنند!»

نوشتن نظر