سید نمر: تکیه بر معارف صحیح نشانه تقوای الهی است
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»سید نمر: تکیه بر معارف صحیح نشانه تقوای الهی است

سید نمر: تکیه بر معارف صحیح نشانه تقوای الهی است

چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

تکیه بر معارف و مفاهیم صحیح نشانه تقوای الهی است زیرا انسان تا زمانی که از نظر معرفتی ناقص باش نمی‌تواند اهل حقیقت را بشناسد. 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن النمر الموسوی از روحانیون سرشناس عربستان ضمن انتقاد از تشنگان قدرت و منصب و کشتن دیگران در این راه ابایی ندارند گفت: این درگیری ها ظلمی است که جز با یاری خداوند عزوجل برداشته نمی‌شود.

وی که در مسجد حمزة بن عبدالمطلب در سیهات عربستان سخن می گفت در ادامه بحث خود درباره "تصحیح مفاهیم" که از دو ماه پیش به آن پرداخته گفت: غرض برخی ها از دروغ بستن به رسول خدا، نسبت دادن فضائل و مناقبی غیر واقعی به ایشان است که این کار در واقع سوء استفاده از قداست رسول خدا می‌باشد.

وی گفت: شهادت دادن پیامبر(ص) به فضائل فاطمه زهرا امری سهوی و احساسی نبوده زیرا رسول خدا (ص) فراتر از آن است که تحت تاثیر عواطف و احساسات سخنی بگوید بلکه عواطف ایشان درآمیخته با ارزش های الهی می‌باشد تا جایی که خداوند عزوجل دشمنی با پیامبر را همچون دشمنی با خود و آزار پیامبر را همچون آزار خود بر می‌شمارد.

سید نمر خاطر نشان کرد که تکیه بر معارف و مفاهیم صحیح نشانه تقوای الهی است زیرا انسان تا زمانی که از نظر معرفتی ناقص باش نمیتواند اهل حقیقت را بشناسد.

وی در این زمینه افزود: تقوا به تنهایی معیار فضیلت است و اگر می‌خواهید نزد خداوند و خودتان اهل فضیلت باشید، جز از راه تقوا حاصل نمیشود.

_____

حوزه

نوشتن نظر