نامگذاری اسلام به عنوان دین تروریست ها توسط مسلمانان هالیوود
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»نامگذاری اسلام به عنوان دین تروریست ها توسط مسلمانان هالیوود

نامگذاری اسلام به عنوان دین تروریست ها توسط مسلمانان هالیوود

دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۲۲:۴۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

'شورای روابط عمومی مسلمانان آمریکا' پس از 11 سپتامبر در هالیوود و با هدف نمایش چهره منفی از اسلام تشکیل شد و این شورا با مشاوره به سریالهایی نظیر '24' اتهام 'تروریست بودن مسلمانان' را در باور جامعه جهانی نشاند.

به گزارش مشرق، اعضای "شورای روابط عمومی مسلمانان آمریکا" Muslim Public Affairs Council  یا (MPAC) به تازگی ادعا کرده اند که برای زدودن اتهام تروریسم از چهره ی مسلمانان و تغییر نقش مسلمانان اقدام به برگزاری دوره های آموزش فیلمنامه نویسی و همچنین مشاوره به فیلم های هالیوودی نموده اند. این در حالی است که به اعتراف "جیلیان فلاکوس" (در مقاله جدیداش از خبرگزاری آسوشیتدپرس)، این شورا علی رغم نام غلط انداز و شبهه انگیز خود، پس از حادثه 11 سپتامبر 2001 و براساس یک استراتژی ساده دایر گردید: اطمینان‌خاطر از اینکه تصویر واقعی اسلام بر روی صفحه تلویزیون نشان داده شود، ولو این "تصویر منفی" باشد!. سپس، این اداره در ساخت چند برنامه تلویزیونی از جمله "24"، "استخوانها"، "به من دروغ بگو"، "آسمان هفتم"، "نجات گریس" و "بیگانگان در آمریکا" مشاوره داده است. و با شبکه های ضد اسلامی از جمله FOX،ABC،CBS و NBC نشست های مشترک دارد.
آیا به راستی این امکان وجود دارد که در هالیوود، که در صف نخستین جنگ نرم علیه اسلام قرار دارد، شورایی برای تغییر وجهه مسلمانان در جهان و زدودن نام تروریست از آنان تشکیل شود؟!!
"جیلیان فلاکوس" از ادعای تربیت فیلمنامه‌نویسان مسلمان برای تغییر نقش تروریستی، در برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی خبر داد.
"جیلیان فلاکوس"در مقاله‌ای با عنوان" مسلمانان به دنبال تغییر نقش خود در فیلم‌های هالیوود هستند" که آن را خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر کرد، نوشت: شورای روابط عمومی مسلمانان (MPAC) در نظر دارد تا چندین کارگاه آموزشی برگزار کرده و برای تدریس دوره‌های آموزشی در چند ماه آینده از وجود نامزدهای سابق جایزه "امی" (Emmy) و اسکار بهره گیرد.
این کارگاههای آموزشی تلاش دارد تا در راستای پیشبرد اهداف تعریف شده شورا با شبکه‌های تلویزیونی و استودیوهای فیلم‌سازی خارجی لابی نماید و این گروه همچنین جلساتی را با حضور مدیران ارشد شبکه ABC ، CBS ، FOX و NBC ترتیب داده است . شبکه هایی که هر روز اتهامات جدیدی را به اسلام وارد می کنند!
به گفته ی فلاکوس، این شورا همچنین هرساله برای تولیدات تلویزیونی، مراسم اهدای جایزه هالیوودی (نسخه اسلامی) برگزار می‌کند که می‌تواند شناخت دین اسلام از منظر هالیوود را در پی داشته باشد.
نویسنده همچنین افزود: شورای روابط عمومی مسلمانان از طریق اداره هالیوود فعالیت می‌کند، حال آنکه "بنیاد تولیدات مشترک"(Unity Productions Foundation) اخیراً پروژه مشابهی با عنوان "مسلمانان روی پرده سینما و تلویزیون" را کلید زد.
سایر موسسات هنری غیرانتفاعی از قبیل مرکز فرهنگی "لوانتین" (Levantine) و شرکت فیلم‌سازی با برنامه‌ریزی رویدادهای مشترک برای بازیگران مسلمان و نیز آموزش و نظارت بر فیلمسازان جوان به این بنیاد پیوسته‌اند.
فلاکوس به نقل از "دینا نصار"(Deana Nassar)، رابط شورا با هالیوود گفت:"هدف شورا اینست تا به مسلمانان راهی را نشان دهیم که از طریق آن بتوانند داستانهای خود را بازگو کنند. مسئله بسیار ساده است زیرا این کنجکاوی در مورد اسلام وجود دارد و اینکه مسلمان واقعاً کیست؟"
فلاکوس به نقل از "آموس حسن"(Ahmos Hassan)، مدیر مسلمان بااستعدادی با بیش از دو دهه سابقه در دنیای تجارت گفت: این صنعت در سالهای اخیر به شنیدن داستان‌های واقعی مسلمانان علاقمند شده است.
حسن که مالک شرکت Chariot Management است؛ تصریح کرد: "تقاضا برای شنیدن داستان مسلمانان همچنان رو به فزونی است. آنها باید این استعداد را وارد صنعت هالیوود کنند."
جیلیان فلاکوس همچنین خاطرنشان کرد:" هالیوودیها از آنچه که در قبال مسلمانان انجام می‌دهند و بازخورد آن بسیار خوشحال هستند. جائیکه سالهاست تصویر مسلمانان به عنوان تروریست جا افتاده است.
"تی. اس. کوک"(T.S. Cook) از فیلمنامه‌نویسان نامزد جایزه اسکار، اذعان کرد:"زمانیکه در کلاس نویسندگی شرکت کرده و طرح داستانی به شما می‌دهند که براساس آن می‌خواهند درباره فرد خبیث و شروری مطلب بنویسید، واقعاً ساده است که فریاد بزنید و بگویید: مسلمان تروریست. فرومایگی و شرارت شیوه مردان تنبل است – که تا حدی نیز این مسئله ریشه دوانده و فراگیر شده است."

نوشتن نظر