استفاده دولت بحرین از وهابیون برای سرکوب شیعیان
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»استفاده دولت بحرین از وهابیون برای سرکوب شیعیان

استفاده دولت بحرین از وهابیون برای سرکوب شیعیان

يكشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۳۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

گاردین گزارش داد که دولت بحرین برای سرکوب اکثریت شیعه در کشورش با دامن زدن به اختلافات مذهبی، از وهابیون کشورهای اردن، یمن، و پاکستان به عنوان نیروهای امنیتی خود استفاده می کند.

به گزارش مشرق، ایان بلک در گاردین می نویسد:دولت بحرین برای افزایش توان نیروهای امنیتی و پلیس خویش، از کشورهای اردن، یمن، و پاکستان، مسلمان سنی( وهابیون) غیر بحرینی استخدام می کند. همچنین از عربستان سعودی تانک و تجهیزات وارد می کند.
در حالی که 81 درصد مردم شیعه هستند، خاندان حاکم بر این کشور، سنی هستند.
گفتنی است، امیران بحرین، علیرغم وجود وحدت فطری میان ملت های سنی و شیعه، برای تثبیت حاکمیت خود بر مردم، از تزویر شیعه هراسی و ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی استفاده می کنند.
بلک می افزید: علیرغم نبود آمارهای رسمی، تلاشی گسترده از سوی دولت در حال انجام است تا با وارد کردن وهابیون توازن جمعیت کشور را به سود خود تغییر دهند. بحرینی ها اغلب از حضور پلیس های پاکستانی که نمی توانند عربی حرف بزنند گله مند هستند.
بلک در ادامه می گوید: تعداد زیادی بعثی نیز بعد از حمله آمریکا به عراق در سال 2003 به بحرین آمده اند و همچنین رئیس پلیس مخفی بحرین که با نام مخابرات شناخته می شود؛ توسط یک فرد اردنی اداره می شود.

نوشتن نظر