خداوند چگونه بر فاطمه(س) روضه می‌خواند
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»خداوند چگونه بر فاطمه(س) روضه می‌خواند

خداوند چگونه بر فاطمه(س) روضه می‌خواند

يكشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

یکی از اساتید حوزه گفت: امروز مداحان با صوت، روضه فاطمه (س) می‌خوانند، اما در محشر خداوند با جسم فاطمه روضه می‌خواند، اما ... 

 

حجت‌الاسلام سیدمرتضی صالحی خوانساری در مراسم سوگواری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در سالن اجتماعات مرکز نور  استان قم اظهار داشت: حضرت فاطمه ام ابیها، ام الائمه، شفیعه یوم‌الجزا و فاطمه الزهرا (س) نمونه بارز بانوان جهان است.

وی افزود: ابتدا باید معارف حضرت فاطمه زهرا (س) را بفهمیم سپس برای آن حضرت عزاداری کنیم، زیرا  فاطمه (س) بزرگ‌ترین دلیل حقانیت و مظلومیت شیعه است.

*راز قبر بی‌نشان

حجت الاسلام و المسلمین صالحی خوانساری با طرح این سئوال که چرا تاکنون زمان شهادت آن حضرت به درستی اعلام نشده و قبر وی تاکنون ناشناخته است، بیان داشت: همه این موارد به دلیل مظلومیت آن حضرت و ظلم‌هایی است که بر  حضرت فاطمه الزهرا (س) وارد شده است به طوری که آن حضرت وصیت کرده شبانه مرا غسل و کفن کرده و قبر مرا هم‌سطح زمین کنید تا کسی قبر مرا نشناسد.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) آنقدر مظلوم بوده حتی بعد از شهادتش حیدر کرار(ع) نتوانست در منزل خود مراسم سوگواری برای آن حضرت به پا کند.

*معرفت فاطمی داشته باشیم

استاد حوزه علمیه بیان داشت: سینه‌زنی و عزاداری برای فاطمه (س) خوب است، اما شناخت آن حضرت مهم‌تر از سینه‌زنی و عزاداری در مجالس است، اگر کسی فاطمه (س) را بشناسد در منزل خود نیز می‌تواند برای آن حضرت عزاداری کند.

حجت الاسلام صالحی خوانساری اذعان داشت: دشمنان در ادوار مختلف سعی کردند، عشق و اشک حضرت فاطمه (س) را از ما بگیرند و برای این کار دست به دسیسه‌های مختلف از جمله احداث قبر و بارگاه برای آن حضرت کردند که با شکست مواجه شدند.

وی افزود: دشمنان دین و اسلام بدانند، قبر مادر سادات تا زمان ظهور فرزند عزیزش حضرت ولی عصر (عج) مخفی خواهد ماند و تنها آن حضرت قبر مادرش را شناسایی و بازسازی می‌کند.

استاد حوزه علمیه بیان داشت: تمام عقده‌های دشمنان  شیعه این است، چرا شیعیان برای حضرت فاطمه (س) مراسم عزاداری برگزار می‌کنند؛ بیشترین ظلم را در زمان حیات آن حضرت به ایشان  روا داشتند و در لای در و دیوار آن حضرت را به شهادت رساندند.

*دنیا برای شناخت فاطمه(س) کوچک است

حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری درباره مقام و منزلت حضرت فاطمه الزهرا (س) افزود: دنیا برای شناخت خصایص و ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) کوچک است و برای شناخت آن حضرت باید قیامت بر پا شود.

*روضه خدا برای فاطمه(س)

وی تصریح کرد: در مجالس و محافل امروزی، مداحان با صوت روضه فاطمه (س) می‌خوانند، اما در محشر خداوند با جسم فاطمه روضه می‌خواند و زمانی که محشر به پا می‌شود خداوند به همه انبیا و اولیای خود دستور می‌دهد سرهای خود را پایین بیفکنید که حبیبه من زهرا(س) وارد می‌شود.

این استاد حوزه  خاطرنشان کرد: در صحرای محشر فاطمه (س) به خداوند می‌گوید، دلم برای حسنین تنگ شده آنگاه به دستور خداوند امام حسن (ع) با جگر پاره پاره از زهر دشمن و امام حسین (ع) با سر بریده وارد محشر می‌شود و فاطمه (س) از خداوند می‌خواهد از قاتلان این دو امام بپرسد گناه فرزندانش چه بوده که اینچنین به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه کلید درب بهشت در دستان حضرت فاطمه (س) است، خاطرنشان کرد: در روز محشر حضرت فاطمه (س) از خدا می‌پرسد از بین همه مردم، دوستداران و طرفداران من چه کسانی هستند، خداوند به فاطمه می‌گوید کلید درب بهشت در دستان توست، به طرف بهشت برو هر که به دنبال تو آمد دوستدار توست و کسی از این قافله باز ماند دشمن توست.

 

حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری، شناخت ابعاد و ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا(س) را برای آحاد جامعه ضروری برشمرد و از عاشقان آن حضرت خواست با شناخت از آن حضرت وارد مجالس عزاداری شده و به سینه‌زنی بپردازند.

______

حوزه

نوشتن نظر