آل خلیفه مجری طرح های صهیونیستی است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی» آل خلیفه مجری طرح های صهیونیستی است

آل خلیفه مجری طرح های صهیونیستی است

چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بر اساس طرحی که کاملاً شبیه طرح رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی است و تا کنون هزینه فراوانی به اجرای آن اختصاص داده شده، رژیم آل خلیفه به دنبال از بین بردن جمعیت شیعه و قراردادن آنها جزو اقلیت‌هاست. 

 

عبد الله الماهوزی، عضو کمیته حقوق بشر بحرین، شب گذشته در همایش گرامیداشت سومین سالگرد انقلاب مردم مظلوم بحرین، در مدرسه علمیه معصومیه قم، به تبیین حقوق پایمال شده ملت این کشور و  جنایات آل خلیفه پرداخت.

وی با اشاره به کمترین نقش مردم بحرین در مسائل سیاسی و اجتماعی این کشور، گفت:‌ از زمان حاکمیت آل خلیفه تا امروز، مردم بحرین حتی یک روز نیز دموکراسی و مردم سالاری را تجربه نکرده اند.

عضو کمیته حقوق بشر بحرین با بیان این که قانون اساسی این کشور،‌ قانونی است که آل خلیفه آن را بر مردم تحمیل کرده است، ابراز داشت: آل خلیفه در این کشور تمامی امور را در دست گرفته و هرچند تشکل‌های سیاسی‌ نیز در فعال اند،‌ ولی این تشکل‌ها تنها در شرایطی  که کاری به حاکمیت نداشته باشند، اجازه فعالیت دارند.

وی افزود: بر اساس قانون اساسی بحرین، دو مجلس قانونگذاری وجود دارد که یکی از سوی خلیفه و دیگری از طریق انتخابات تشکیل می‌شود؛ با این حال کسانی که در این انتخابات پیروز می‌شوند، وابسته به آل خلیفه  هستند.

الماهوزی با بیان این که تفاوت‌های زیادی میان شیعیان و اهل سنت بحرین قرار داده شده است،‌ ادامه داد: شیعیان کمترین نقش را در امور اجرایی و قضائی بحرین دارند و از کمترین حقوق برخوردارند.

اجرای طرح صهیونیستی

وی با اشاره به طرح «البندر» در بحرین، گفت: بر اساس این طرح که کاملاً شبیه طرح رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی است و تا کنون هزینه فراوانی به اجرای آن اختصاص داده شده، رژیم آل خلیفه به دنبال از بین بردن جمعیت شیعه و قراردادن آنها جزو اقلیت‌هاست.

عضو کمیته حقوق بشر بحرین با بیان این که رژیم آل خلیفه به دنبال تغییر ترکیب مردمی در بحرین است، گفت: پناهندگی سیاسی گسترده به گروه‌هایی چون اعضای حزب بعث عراق از جمله این سیاست‌ها است؛ همچنین استخدام گسترده نیروی انسانی از کشورهای همسایه و برخی کشورهای آفریقایی تلاشی است که رژیم آل خلیفه برای تغییر هویت جمعیتی این کشور به کار بسته است.

وی با بیان این که کسانی که تابعیت سیاسی در بحرین می‌گیرند، مانند برده،  گوش به فرمان حکومت آل خلیفه هستند، افزود: ‌تا کنون 700 هزار نفر تابعیت سیاسی گرفته‌اند و قرار است تا در چند سال آینده، این جمعیت به نزدیک یک میلیون نفر برسد.

وی در پایان با بیان این که آل خلیفه به دنبال نفوذ در مجلس علمای بحرین است، یادآور شد:‌ آل خلیفه از تفکر و نظریه ولایت فقیه هراس شدیدی دارد و با منحل کردن مجلس علمای بحرین، می خواهد کسانی را که این نظریه را ترویج می دهند،‌ ساکت کند.

______

حوزه

نوشتن نظر