استحکام رابطه فرزندان و والدین عامل پیش‌گیرنده آسیب‎های اجتماعی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»استحکام رابطه فرزندان و والدین عامل پیش‌گیرنده آسیب‎های اجتماعی

استحکام رابطه فرزندان و والدین عامل پیش‌گیرنده آسیب‎های اجتماعی

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس اداره بهزیستی شهرستان جیرفت گفت: استحکام رابطه فرزندان و والدین عامل پیش‌گیرنده آسیب‎های اجتماعی است.

 

محمد رضانژاد عصر امروز در جلسه فوریت‎های خدمات اجتماعی در این شهرستان، اظهار داشت: برای کنترل و پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی از تمام اداره‎ها و نهادها تقاضای همکاری ویژه داریم.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش در خانواده‎ها، ابراز داشت: در عصر حاضر رابطه میان اعضای خانواده‎ها با یکدیگر سست و فضای مجازی، ماهواره و تلفن‎های همراه جایگزین آن شده است.

رضانژاد تصریح کرد: با توجه به اینکه فرزندان ما در زمینه مهارت‎های زندگی آموزش‎های لازم را ندیده از این امکانات استفاده صحیح و مناسب نمی‎کنند که این خود مشکلات بسیار بزرگی را فراهم آورده است.

استحکام رابطه فرزندان و والدین عامل پیشگیری کننده آسیب‎های اجتماعی

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتباط‎های اجتماعی افزایش یافته است، افزود: باید تلاش کنیم تا با آموزش رابطه میان فرزندان و خانواده‎ها را مستحکم کنیم تا از بروز آسیب‎های اجتماعی پیشگیری شود.

رضانژاد عنوان کرد: در اداره بهزیستی شهرستان جیرفت به مددجویان آموزش‎های لازم در زمینه مهارت‎های زندگی ارائه می‎شود، اما گستردگی و پیچیدگی این آسیب‎ها نیازمند همت همگانی است.

آموختن مهارت «نه گفتن» به فرزندان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان جیرفت متذکر شد: اگر فرزندان ما مهارت «نه گفتن»، اتخاذ تصمیم درست و استفاده مناسب از امکانات روز را بیاموزند در نهایت می‎توانند از آسیب دیدن در امان باشند یا آن را به خوبی مدیریت کنند.

رضانژاد بیان داشت: با ابراز تأسف جوانان ما بدون هرگونه اطلاعات و آموزشی تشکیل خانواده داده و صاحب فرزند می‎شوند که بدیهی است در این صورت باید منتظر چنین آسیب‎هایی در خانواده‎ها باشیم.

عدم استقبال از دوره‎های آموزشی مهارت‎های زندگی

وی ابراز داشت: از آموزش‎ مهارت‎های زندگی استقبال چندانی صورت نمی‎گیرد و خانواده‎ها به آن اهمیت چندانی نمی‎دهند در صورتی که باید این مهم در اولویت کار آن‎ها قرار گیرد.

رضانژاد خاطرنشان کرد: از شورای اسلامی شهر و شهرداری جیرفت تقاضا می‎شود تا با استفاده از بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر پیام‎های اخلاقی و اجتماعی را در معرض دید عموم قرار دهند.

 

وی در پایان با ابراز گلایه‎مندی از عدم همکاری برخی از دستگاه‎های اجرایی، عنوان داشت: اداره بهزیستی آمادگی کامل دارد تا با توجه به نیروی انسانی و امکانات خود برای اداره‎ها و نهادهای شهرستان دوره‎های آموزشی مهارت برگزار کند.

_______

فارس

نوشتن نظر