هشدار آیت‌الله حائری شیرازی به ترویج ازدواج‌‌های تزئینی و تجملی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»هشدار آیت‌الله حائری شیرازی به ترویج ازدواج‌‌های تزئینی و تجملی

هشدار آیت‌الله حائری شیرازی به ترویج ازدواج‌‌های تزئینی و تجملی

شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اگر اسلام را آن چنان که هست در اختیار عالم قرارندهیم، زهرهای کشنده ای را تحت عناوین بسیار زیبا، از طریق عرفان، اخلاق و ... به جامعه تزریق می کنند؛ به طور مثال ازدواج جوانان، تزئینی و تجملی و دوستی با جنس مخالف رایج می شود.  

 

آیت الله محی الدین حائری شیرازی، در حاشیه بازدید از مرکز نور در گفت وگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به این که عمر انسان همچون نور در حالی سپری شدن است  و باید منتظر واقعی امام عصر(عج) بود، گفت: وقتی حضرت ظهور می کنند هیچ کس نمی تواند حرف ایشان را سانسور کند و سخنانش به همه عالم می رسد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اقدامات مرکز نور در ترویج معارف اهل بیت(ع)، افزود: این کارهایی این کارها مورد عنایت و رضایت امام زمان(عج) است.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره) سال ها زحمت کشید تا سفینة البحار را به رشته تحریر درآورد، با نرم افزارهی تولیدی مرکز نور، این اثر گرانسنگ به راحتی در دسترس محققان و پژوهشگران قرار گرفته است.

وی با اشاره به لزوم استفاده از ابزارهای نوین در تبلیغ و ترویج دین، تصریح کرد: بدبینی به ابزار جدیدی چون اینترنت، ماهواره و امثال این ها اشتباه محض است، اینها ظروفی هستند که اگر مظروف خوبی داشته باشند، می توانند بهترین خدمت را به بشریت داشته باشند، ما پیش دستی نکردیم، دیگران این ظرف را برداشته اند و به وسیله آنها، مظروف های کثیف را به خانه های مردم می برند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم، تولید نرم افزارهای اسلامی را زمینه ساز انتقال آسان معارف اسلامی به جامعه دانسته و یادآور شد: اگر اسلام را آن چنان که هست در اختیار عالم قرار ندهیم، تحت عناوین بسیار زیبا، زهرهای کشنده ای را از طریق عرفان، اخلاق و ... به جامعه تزریق می کنند؛ به طور مثال با ترویج مسائل غیر شرعی، ازدواج جوانان تزئینی و تجملی و دوستی با جنس مخالف رایج می شود.

آیت الله حائری شیرازی در پایان با تقدیر از تلاش های دست اندرکاران مرکز نور، گفت: کار شما نشر معارف است و باید قدر آن را بدانید.

_________

حوزه

نوشتن نظر