سوریه در ساعاتی پیش
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»سوریه در ساعاتی پیش

سوریه در ساعاتی پیش

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۰
امتیاز این گزینه
(3 آرا)


هلاکت سرکردگان النصره و انهدام یک تونل و مرکز اطلاع‌رسانی تروریست‌ها در دیرالزور

در ادامه عملیات‌های ارتش سوریه در استان دیر الزور، روز گذشته واحدهای ارتش سوریه چندین مرکز تجمع عناصر مسلح وابسته به «آزادگان شام» در روستای «الجیعه» در غرب شهرک «الحسینیه» در ریف غربی دیر الزور در شرق سوریه را منهدم کنند.

این در حالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه نیز تجمع عناصر مسلح در نزدیکی گورستان شهر «المیادین» دیرالزور را هدف قرار داد که به هلاکت شماری از سرکردگان گروه «جبهه النصره» منتهی شد و از میان آنها «ابو مصعب العراقی» و «ابو ماریا القحطانی» و «ابو عبدالله الدلیمی» شناخته شدند.

همچنین واحدهای ارتش سوریه یک تونل عناصر مسلح در منطقه «العرفی» شهر دیر الزور و یک مرکز اطلاع رسانی تروریست‌ها در منطقه «الرشدیه» این شهر را منهدم کردند.

درگیری‌های گسترده ارتش آزاد و داعش در ریف ادلب

روز گذشته شهر «بنش» در ریف ادلب شاهد درگیری‌های گسترده و شدید ۲ گروه تروریستی ارتش آزاد و داعش در ریف ادلب بود که در جریان آن ده‌ها عنصر مسلح از ۲ طرف کشته و زخمی شدند.

درگیری‌های روز گذشته داعش و ارتش آزاد به دنبال اقدام داعش در به اسارت گرفتن شماری از عناصر ارتش آزاد در این شهر و استفاده از آنها برای خروج از شهر در گرفت.

القاعده شورشیان انگلیسی را آموزش می‌دهد

یکی از عناصر جدا شده از القاعده به روزنامه «دیلی تلگراف» گفته است:  القاعده صدها تبعه انگلیسی حاضر در جنگ سوریه را فنون جنگی آموزش می دهد و آنها را برای انجام حملات بعد از بازگشت به کشورشان، تشویق می کند.

این عضو جدا شده که «مراد» نام دارد و از اعضای گروه تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» بوده، به این روزنامه انگلیسی گفته است: شورشیان کشورهای اروپایی و آمریکا نیز توسط القاعده بمب گذاری خودروها را آموزش دیده و بعد از بازگشت به کشورهایشان شبکه های تروریستی تشکیل داده اند.

مراد افزود: شورشیان خارجی به عملیات 11 سپامبر و نیز حملات صورت گرفته در لندن افتخار می کنند.

مراد به سخنان یک شورشی آمریکایی اشاره می کند که گفته است: رویای منفجر کردن کاخ سفید را در سر می پرورانم.

مراد آموزش های دولت اسلامی عراق و شام که مرتبط با القاعده در عراق است را «بسیار خشن» توصیف کرده است.

هلاکت دروازه‌بان سابق تیم ملی سوریه

نیروهای ارتش سوریه طی عملیاتی با کمین در منطقه "ساحل سوریه" تعدادی از تروریست‌های تکفیری را به هلاکت رساندند.

براساس این گزارش در این عملیات 9 تن از تروریست‌ها از جمله «عبدالباسط ساروت» دروازه‌بان سابق تیم ملی و تیم‌های باشگاهی سوریه به هلاکت رسیدند.

 

قارس_ابنا

نوشتن نظر