اهانت به حضرت مسیح (ع) در نمایشگاهی در فیلیپین
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»اهانت به حضرت مسیح (ع) در نمایشگاهی در فیلیپین

اهانت به حضرت مسیح (ع) در نمایشگاهی در فیلیپین

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

 

به گزارش شبستان، برپایی نمایشگاهی در فیلیپین که در آن به حضرت عیسی (ع) توهین شده است خشم مردم و مسیحیان این کشور را برانگیخت و سبب بحث های داغی درباره آزادی بیان در این کشور عمدتا کاتولیک شد.

در این نمایشگاه که در مانیل پایتخت فیلیپین در حال برگزاری است حضرت عیسی را به شکل شخصیت های کارتون های آمریکایی نشان می دهد و از تصاویر مستهجن برای ساخت مجسمه ها استفاده شده است.

چندین موسسه مذهبی در فیلیپین تهدید کرده اند در صورتی که این نمایشگاه بسته نشود از این نمایشگاه و برگزار کننده آن شکایت خواهند کرد یکی از این گروه ها نیز نامه ای به مسولین مرکز فرهنگی فیلیپین جایی که نمایشگاه درآن در حال برگزاری است نوشته و مصرا خواستار برچیده شدن این نمایشگاه شده است.

خانم مارکوس، بیوه دیکتاتور سابق فیلیپین « فردیناند مارکوس» و بنیان گزار این مرکز فرهنگی در نزدیکی خلیج مانیل  پس از بازدید از این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این آثار بیشتر اهانت کننده بودند تا اثر هنری.

سیاستمدران و منقدان آثار هنری فیلیپینی نیز این آثار را صرفا آثاری هتاکانه خوانده اند که هیچ ربطی به هنر ندارند.

خالق این آثار «مدیو کروز» فیلیپینی درباره جنجال های کنونی سکوت اختیار کرده ولی در مصاحبه های قبلی خود را یک هنرمند مجسمه ساز خوانده که در واقع در آثارش سعی دارد از مرزهای انظباط بگذرد.

نوشتن نظر