استراتژی مسلمانان آمریکایی برای رفع باورهای نادرست درباره اسلام
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»استراتژی مسلمانان آمریکایی برای رفع باورهای نادرست درباره اسلام

استراتژی مسلمانان آمریکایی برای رفع باورهای نادرست درباره اسلام

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۱
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

مسلمانان آمریکا که راههای مختلفی را برای مقابله با موج فزاینده خصومت علیه خود در پیش گرفته‌اند در واپسین تلاشهای خود در شهر مورفریزبورو ایالات تنسی نمایشی را برای ارائه چهره واضحتری از اسلام و جامعه اسلامی به صحنه بردند.

به گزارش مهر ، صلاح سبناتی سخنگوی مرکز اسلامی مورفریزبورو اظهار داشت: ما مدتی است تلاش می کنیم نشان دهیم اسلام با تصویری که رسانه ها تبلیغ می کنند متفاوت است. مردم باید با این تصویر آشنا شوند.

این نمایش با عنوان " مسلمانان می آیند" در شهر مورفریزبورو واقع در ایالت تنسی آمریکا از ابتدای ماه رمضان به صحنه رفته است و نمایش آن تا پایان ماه ادامه دارد.

این نمایش از راه خنده و سرگرمی تلاش می کند باورهای کلیشه ای و سوء تعابیری که درباره مسلمانان و دین آنها وجود دارد را رفع کند.

در نمایش مورفریزبور یک مسیحی و یک یهودی نیز به عنوان بازیگر مهمان وارد نمایش شده اند و یک گروه موسیقی آنها را همراهی می کند. در پایان این نمایش جلسه پرسش و پاسخ 20 دقیقه ای برای مخاطبان درنظر گرفته شده است.

عبدالغانی بار رئیس مرکز اسلامی نشویل و مشاور انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ایالتی میدل تنسی اظهار داشت: مسلمانان از تمام روش های موجود برای برقراری ارتباط با جریان اصلی جامعه آمریکا استفاده می کنند. این نمایش پاسخهایی برای بسیاری از پرسشهایی که عمدتا درباره اسلام مطرح می شود ارائه  کرده و تصور می کنم که فرصت خوبی را برای رفع باورهای نادرست درباره اسلام فراهم کرده است.

این نمایش در زمانی به صحنه رفته است که مناقشات فراوانی بر سر ساخت یک مرکز اسلامی و مسجد در این شهر ایجاد شده است.

نتایج تحقیقاتی که اخیرا انجام شده نشان می دهد که ابیشتر مسلمانان آمریکایی به جامعه خود وفادار بوده و نسبت به آینده خود دید مثبتی دارند.

این نمایش که تا کنون بیش از یک هفته از اجرای آن می گذرد مورد استقبال مخاطبان غیر مسلمان قرار گرفته است.

پس از حملات یازدهم سپتامبر بسیاری از مسلمانان با افزایش تبعیض و تعصب در جامعه رو به رو شدند، چرا که براساس نتایج تحقیقات اکثریت جامعه آمریکایی اطلاعات اندکی درباره مسلمانان دارند.

نوشتن نظر