هما بجای سحری صبحانه سرو کرد‬
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» هما بجای سحری صبحانه سرو کرد‬

هما بجای سحری صبحانه سرو کرد‬

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۲۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

پرواز ۴۱۰۸ جده به اردبیل در کنار تاخیر سه ساعته با سرو صبحانه تعجب حجاج بیت‌الله ‌الحرام را برانگیخت.

به گزارش فارس، این پرواز که ساعاتی پیش به زمین نشست سبب نارضایتی مسافران و زایرانی شد که از ساعت ۱:۳۰ دقیقه شب گذشته در فرودگاه جده به اردبیل مهیا بودند که این پرواز با تاخیری سه ساعته ساعت ۴:۲۰ دقیقه پرواز کرد و در نهایت تعجب شرکت هواپیمایی هما به جای سرو سحری به زائران و مجاوران حرم امن الهی نیم ساعت بعد از اذان صبح صبحانه سرو کرد.

در این پرواز به سراغ تعدادی از زائرانی رفتیم که از این اقدام هواپیمایی هما به شدت گله‌مند بودند و از تاخیر بوجود آمده در پرواز و ارائه سرویس نامناسب برای سحری به شدت گلایه کردند.

یکی از این زائران در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در کنار تاخیر سه ساعته که برای زائران و مسافران هواپیمایی عادی شده است آنچه مایه تعجب و نگرانی بود اینکه در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به جای سرو سحری برای روزه‌داران ماه مبارک رمضان وعده غذایی صبحانه شامل نان، پنیر،‌گردو و خرما سرو شد که هیچ سازکاری با سحری معمول ماه رمضان ندارد.

خانم ربابه غنی‌نژاد خاطرنشان کرد:‌ در پرسشی که از عوامل و کادر پرواز داشتیم آنها به صراحت اعلام کردند که ما همیشه صبحانه سرو می‌کنیم و وعده‌ای به نام سحری در برنامه ما وجود ندارد.

این بانو که از شرایط خدمات‌رسانی شرکت هواپیمایی هما و مسئولان فرودگاه جده به زئران خانه خدا گله‌مند بود افزود: بارهاست که چنین اتفاقی می‌افتد اما هیچ کس حتی حاضر نیست از مسافران و زائران عذر‌خواهی کند.

یکی دیگر از زائران که خود را سلیمی معرفی کرد گفت: سرو صبحانه آن هم در ماه مبارک رمضان در هواپیمایی رسمی جمهوری اسلامی ایران بسیار تعجب‌آور و حتی می‌توان گفت ‌شرم‌آور است چرا که ما قصد روزه‌داری داشتیم و می‌خواستیم قبل از اذان صبح سحری خورده و روزه بگیریم اما با کمال تاسف نیم ‌ساعت بعد از اذان به وقت عربستان به ما صبحانه تعارف کردند.

وی در ادامه بیان داشت: در کنار سرگردانی در فرودگاه آن هم نیمه‌های شب که گویی به کار همیشگی پرواز‌های هواپیمایی ایران بدل شده است حتی نتوانستیم اعمال واجب خود را انجام دهیم در حالی که بعد از گذشت نیم ساعت از وقت سحر غذا سرو شد.

رضازاده دیگر زائر هواپیمایی ۴۱۰۸ جده به اردبیل نیز گفت:‌ ما از مسئولان شرکت هواپیمایی هما انتظار داریم جدا به چنین وضعیت نابسامانی پایان دهند و شرم‌آور است در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ماه مبارک رمضان برای زائران حج عمره صبحانه سرو شود.

وی از نامناسب بودن سرویس‌های ارائه شده و برخی نارسایی‌ها در خدمات‌رسانی به زائران گلایه کرد و بیان داشت:‌ گویی مسئولان هما سفر داخلی را با سفر حج اشتباه گرفته بودند و احساس می‌کردند که مسافران شاید به دلیل مسافرت روزه‌دار نباشند در حالی که روزه‌گرفتن برای حجاج بیت‌الله‌الحرام واجب‌تر از اعمال مستحبی دیگری است که انجام می‌دهند.

این زائر در پایان بیان داشت: ما با مراجعه به دو نفر از کادر هواپیمایی هما به وضعیت پیش‌آمده اعتراض کردیم و آنها در پاسخ پرسش ما تنها به بیان توضیحی کوتاه بسنده کردند.

گزینه های مرتبط (بر اساس برچسب)

2 نظر

  • لینک نظر هومن چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۲۷ نوشته شده توسط هومن

    مگر روزه ی مسافر شکسته نیست ؟

  • لینک نظر ماریا سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۱۱ نوشته شده توسط ماریا

    سلام شرم آوره جای هیچ توضیحی نمی مونه من که مسیحی ام بهم برخورد

نوشتن نظر