گالوپ: مسلمانان آمریکا از تبعیض رنج می‌برند
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»گالوپ: مسلمانان آمریکا از تبعیض رنج می‌برند

گالوپ: مسلمانان آمریکا از تبعیض رنج می‌برند

شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

جدیدترین نظرسنجی انجام شده در آمریکا نشان می‌دهد که دست کم نیمی از مسلمانان در این کشور از تبعیض نژادی و مذهبی رنج می‌برند.


به گزارش «شیعه نیوز» ، نظرسنجی جدیدی که توسط مرکز نظرسنجی "گالوپ " منتشر شده است، نشان می‌دهد که نیمی از مسلمانان آمریکا از تبعیض رنج می‌برند.

بنا بر این گزارش، این نظرسنجی در آستانه دهمین سالگرد حملات یازده سپتامبر و بمنظور بررسی میزان تبعیض نژادی اعمال شده علیه جمعیت 2.6 میلیون نفری مسلمانان در آمریکا برگزار شد؛ تبعیض اعما شده علیه مسلمانان پس از اینکه "جنگ علیه ترور " که توسط "جرج بوش " رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سال 2001 آغاز شد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی حدود 48 درصد از مسلمانان شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که طی یکسال گذشته در مقایسه با پیروان دیگر ادیان در آمریکا از تبعیض نژادی و مذهبی رنج برده‌اند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که مسلمانان آمریکا در مقایسه با پیروان دیگر ادیان در این کشور با برخی اقدامات دولت آمریکا بویژه حملات علیه غیرنظامیان در دیگر کشورها مخالفت بیشتری داشته‌اند. دست‌کم 89 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با این گونه اقدامات مخالف هستند.

نتایج این نظرسنجی بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده در میان 868 هزار و 264 نفر از جمله 3 هزار و 883 مسلمان از ماه ژانویه 2008 تا آوریل 2011 منتشر شده است.

نوشتن نظر