تنها راه نجات، تمسک به معصومین(ع) است "حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد"
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تنها راه نجات، تمسک به معصومین(ع) است "حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد"

تنها راه نجات، تمسک به معصومین(ع) است "حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد"

پنجشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۰۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

استاد حوزه گفت:خداوند در وجود 14 معصوم (ع)تجلی کرده، حضرات معصومین، رمز اصلی کائنات و این جهان هستند و تنها راه نجات تمسک به آنان است. 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد سه شنبه شب در جمع زایران حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: صلوات یکی از بزرگ‌ترین و پربرکت‌ترین اذکار الهی است که موجبات رشد و تعالی بندگان را فراهم می‌کند.

وی افزود: اهمیت و جایگاه صلوات بر پیامبر(ص) و عترت طاهرینش به حدی است که با نور رحمت و هدایتش، همه انسان‌ها را هدایت می‌کند.

این استاد حوزه یادآورشد: مهم‌ترین دلیل سردرگمی انسان‌ها در زندگی، عدم پیروی از خدا در همه امور است؛ پیروی از خداوند باید در همه امور انسان باشد نه یک یا چند عمل خاص؛ به همین سبب است که تفاوت انسان های بزرگ با انسان های سست عنصر مشخص می‌شود.

وی گفت: اگر انسان در همه امور از خداوند متعال پیروی کرده و به دنبال جلب رضایت خداوند باشد، در تصمیم‌گیری‌ها با مشکلی مواجه نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد تصریح کرد: یکی از معتقدات مسلم ما در اسلام، این مطلب است که خداوند در وجود 14 معصوم (ع) تجلی کرده، یعنی این که حضرات معصومین، رمز اصلی کاینات و این جهان هستند و تنها راه نجات تمسک به این حضرات است.

وی در ادامه با اشاره به ایام اربعین یادآورشد: آن چیزی که باعث ماندگاری و اثر روز افزون حادثه کربلا شده،‌ ایثار، شهامت و نثار همه دلبستگی‌های امام حسین(ع) به خاطر خدا بوده است.

این استاد حوزه یادآورشد: تمام ملائکه  از صبر امام شگفت زده شدند؛ به خصوص خون مظلوم شش ماهه امام حسین(ع) همه افلاکیان را بی تاب کرده بود، ولی امام(ع) برای این که هدفی جز خدا نداشت، هیچ چیز به جز رضایت خداوند نمی خواست.

 

حوزه

نوشتن نظر