چرا دعا می‌کنیم و برآورده نمی‌شود؟
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»چرا دعا می‌کنیم و برآورده نمی‌شود؟

چرا دعا می‌کنیم و برآورده نمی‌شود؟

سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
جهان: از اعمال ماه مبارک رمضان دعا است و ادعیه‌ای نیز برای این ماه مبارک سفارش شده است. چه بهتر که دعاهای مومنین در این ماه مبارک با شرط مذکور به جا آورده شود، تا انشاالله مستجاب شود.
حضرت آیۀالله بهجت، رضوان‌الله تعالی علیه، از شاگردان حضرت آیۀ‌الله قاضی، رضوان تعالی الله علیه در عرفان بودند و دستورات و تاکیدات عرفانی ایشان، از قابل اعتمادترین دستوراتی است که در دست ماست. مخاطبین محترم آن‌قدر از کرامات ایشان شنیده‌اند که نیازی به تکرار این مکرر نباشد.

از این فخر عالم تشیع سوال شد که چرا این همه دعا می‌کنیم و مستجاب نمی‌شود؟ بهجت عارفان و سالکان در پاسخ فرمودند: "زیرا استجابت دعا شرطش توبه است، لذا ملائکه می‌گویند: این مشروط (دعا) را با شرطش (توبه) چرا به جا نمی‌آورید تا مستحاب شود؟ و چرا دعای تائب و دعای با توبه نمی‌‌‌‌کنید؟!" (به نقل از کتاب پرسش‌های شما و پاسخ‌های آیۀالله بهجت، جلد اول)

از اعمال ماه مبارک رمضان دعا است و ادعیه‌ای نیز برای این ماه مبارک سفارش شده است. چه بهتر که دعاهای مومنین در این ماه مبارک با شرط مذکور به جا آورده شود، تا انشاالله مستجاب شود. البته توبه نیز خود شرایطی دارد که در روایات دیگر تشریح شده است.

1 نظر

  • لینک نظر شیما پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۵ نوشته شده توسط شیما

    با تشکر فراوان

نوشتن نظر