تشکیل "تیپ فاطمیون" برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تشکیل "تیپ فاطمیون" برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)

تشکیل "تیپ فاطمیون" برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پیکر شهید ابراهیم رضایی و نجیب‌الله میرزایی از مهاجران شیعه افغانی که در دفاع از حرم مطهر در سوریه به شهادت رسیدند از مسجد امام حسن عسکری(ع) تا حرم مطهر حضرت معصومه تشییع و در قطعه شهدای مدافع حرم قبرستان بهشت معصومه(ع) به خاک سپرده شدند.

 

به گزارش موعود به نقل از ابنا مراسم تشییع پیکر 10 تن از شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب(س) هفته گذشته در شهرهای قم، مشهد، اصفهان و تهران برگزار شد.

براساس اطلاعات بدست آمده پیکر شهید ابراهیم رضایی و نجیب‌الله میرزایی از مهاجران شیعه افغانی که در دفاع از حرم مطهر در سوریه به شهادت رسیدند از مسجد امام حسن عسکری(ع) تا حرم مطهر حضرت معصومه تشییع شدند.

شهید رضایی اهل ولایت میدان در افغانستان است و چند سال پیش به ایران مهاجرت کرده بود و با پدر و مادرش زندگی می‌کرد. نجیب‌الله میرزایی هم که در این سال‌ها پدر و مادرش را از دست داده بود با خواهر و برادرش زندگی می‌کرد.

پیکر این دو شهید در قبرستان بهشت معصومه(ع) واقع در ابتدای اتوبان قم - تهران در قطعه شهدای مدافع حرم و در جوار مزار شهدای گمنام به خاک سپرده شدند.

براساس این گزارش شیعیان افغانی در کابل ـ پایتخت افغانستان ـ  اقدام به تشکیل تیپ "فاطمیون" برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) نموده اند.

هم‌زمان با تشییع این دو شهید در قم، پیکر 7 شهید مهاجر افغان دیگر نیز که در دفاع از حریم ولایت به سوریه رفته بودند، در شهرهای مشهد، اصفهان و تهران پس از تشییع به خاک سپرده شد.

پیکر یک شهید افغانی نیز  در بهشت‌زهرا(س) تهران تشییع شد.

پیکر سید علی محسنی، یک مهاجر افغان دیگر نیز تشییع و به خاک سپرده شد. سید علی محسنی، یک دختر 2 ساله دارد و ماه دومی بود که در سوریه حضور داشت.

نوشتن نظر