فعالیت های زیر زمینی بهائیان در ایران
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»فعالیت های زیر زمینی بهائیان در ایران

فعالیت های زیر زمینی بهائیان در ایران

دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۳۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

بی بی سی : بهائیان در ایران دانشگاه های زیر زمینی اختصاصی برای خود تاسیس کرده اند .

به گزارش جام نیوز؛ بی بی سی فارسی در تاریخ31جولای(9مرداد) در اخبار خود ضمن اشاره به دستگیری 11 بهائی در ایران گزارش مفصلی درباره وضعیت بهائیان ایران پخش کرد.
در این گزارش که درباره وضعیت تحصیلی بهائیان بود، بی بی سی به سیاه نمائی بر علیه قوانین کشور پرداخت.شاه بیت این سیاه نمائی ها ادعای ممنوعیت ورود بهائیان به دانشگاه های کشور بود.
در ادامه گزارشگر بی بی سی اقرار کرد که بهائیان برای مقابله با این محدودیت اقدام به تاسیس دانشگاه های زیر زمینی تحت عنوان آموزشگاه عالی آزاد کرده اند و جوانان بهائی در این دانشگاه های زیر زمینی به صورت حضوری یا اینترنتی اقدام به تحصیل می کنند.
یک استاد این دانشگاه های زیر زمینی که بنا به گفته خودش در دانشگاه های کشور نیز تدریس می کند در نامه ای که برای بی بی سی فرستاده مدعی شده که در دانشگاه های رسمی کشور دانشجویان حوصله درس خواندن و سر کلاس رفتن ندارند ولی در این دانشگاه های زیر زمینی دانشجویان بهائی، مشتاق تحصیل هستند.
در انتهای این خبر بی بی سی بخش هائی از خبر تلویزیون ایران را نشان می دهد که علت بسته شدن این دانشگاه را پوشش بودن آن برای ترویج بهائیت می داند وسپس به نقل از بهائیان می گوید که آنها اصراری برای تاسیس دانشگاه زیر زمینی ندارند؛ و صد البته هیچ توضیحی هم نمی دهند که پس چرا با بسته شدن این دانشگاه، این همه هیاهو به راه انداخته اند.
بدیهی است که طی روز های اخیر بی بی سی فارسی، اخبار مربوط به بهائیان را با حساسیت خاصی و در بخش های ویژه دنبال می کند.
با توجه به حضور فعال بهائیان در سطوح بالای مدیریت این شبکه این امر دور از انتظار نیست تا جائی که از همان روز های اول تاسیس این شبکه برنامه هایی در جهت مظلوم نمائی برای بهائیان و نشان دادن فضای سیاه و تاریک از ایران در صدر برنامه های این شبکه قرار گرفت.

نوشتن نظر