گرایش سالانه 25 هزار دانشمند آمریکایی به اسلام
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»گرایش سالانه 25 هزار دانشمند آمریکایی به اسلام

گرایش سالانه 25 هزار دانشمند آمریکایی به اسلام

يكشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۵۱
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

حجت‌الاسلام اسماعیل پوررضا در مراسم تودیع و معارفه مسئول سابق و جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان قزوین بیان کرد: رویکرد این نهاد توجه و حرکت در مسیر چشم‌انداز 20 ساله نظام است که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده و رویکردهای هرساله نهاد مقام معظم رهبری عملی کردن چشم‌انداز 20 ساله نظام است.
وی با اشاره به عصر انفجار اطلاعات، جمعیت و انتظارات بشر از دنیا ادامه داد: با یک نگاه به این عصر درمی‌یابیم که توجه به اصالت‌های فرهنگی و مکتب عظیم اسلام و تشیع برای انسان امروز کار بسیار سخت و مهمی است.
مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور اضافه کرد: بی‌هویت شدن ملت‌ها و گرایش آنها به دین اسلام در این عصر بسیار با اهمیت است، در حال حاضر غرب اسلام ایرانی را خطر بسیار بزرگی برای خود می‌داند چراکه می‌تواند خلأ هویت ملت‌ها را پر کند.
وی با تأکید بر قرار گرفتن علوم ابزاری در زیر مجموعه فرهنگ متعالی یادآور شد: باید توجه کنیم که در راستای حفظ هویت ایرانی و اسلامی و گنجینه عظیم مادی و معنوی‌مان حرکت کنیم.
پوررضا با اشاره به بحران هویت در آمریکا اعلام کرد: گرایش سالانه 25 هزار دانشمند آمریکایی به اسلام ایرانی، نشان از بحران در این کشور دارد و جایگاه بالای هویت ایرانی و اسلامی را به رخ می‌کشد.
وی در ادامه به جایگاه و اهمیت این نهاد در دانشگاه‌ها اشاره کرد و توضیح داد: امام (ره) در زمان جنگ تحمیلی به مقام معظم رهبری فرمودند: جنگ یک روزی تمام می‌شود شما به فکر دانشگاه‌ها باشید، این فرموده امام (ره) نشان می‌دهد که باید به دانشگاه‌ها توجه بسیاری کرد.
مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به عملکرد دفاتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قزوین خاطرنشان کرد: از نگاه مقام معظم رهبری، دفاتر این نهاد در استان قزوین جزو نهادهای موفق در کشور است.
وی در پایان با قرائت حکم حجت‌الاسلام محمدیان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خطاب به حجت‌الاسلام حیدری مسئول جدید نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین، برای وی آرزوی موفقیت و از زحمات حجت‌الاسلام فرید مسئول سابق این نهاد تقدیر و تشکر کرد.


منبع : جهان به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد قزوین

نوشتن نظر