کسی نباید فرقه‌های اسلامی را به تحریف قرآن متهم کند "آیت‌الله سبحانی"
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»کسی نباید فرقه‌های اسلامی را به تحریف قرآن متهم کند "آیت‌الله سبحانی"

کسی نباید فرقه‌های اسلامی را به تحریف قرآن متهم کند "آیت‌الله سبحانی"

پنجشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۴:۴۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به تفسیر به رأی درباره قرآن که در طول تاریخ هم رخ داده است، گفتند: اگرچه این تفسیر به رأی‌ها بوده و هست اما موجب تحریف قرآن نشده و نمی‌شود.

 

آیت‌الله العظمی سبحانی در درس خارج خود در مسجد اعظم قم گفتند: حفظ قرآن در صدر اسلام یکی از عوامل جلوگیری از تحریف این کتاب الهی بود و با توجه به اهمیت کاربردی شدن آموزه‌های قرآن باید نهضت حفظ در جامعه شکل بگیرد.

ایشان ادامه دادند: کسانی که علاقه دارند می‌توانند در فرصت‌های بیکاری به این کار بپردازند و یا قرآن‌های کوچکی را همیشه همراه داشته باشند و وقت و بی وقت از آن استفاده کنند.

این مفسر قرآن با اشاره به برخی سخنان درباره تحریف قرآن و ارتباط دادن آن به تحریف در دیگر کتب آسمانی، تصریح کردند: کلام خدا با هیچ سخنی قابل قیاس نیست و به تصریح قرآن و اجماع مسلمین این کتاب تحریف نشده و تحریف‌پذیر نیست.

آیت‌الله‌ سبحانی با اشاره به تفسیر به رأی درباره قرآن که در طول تاریخ هم رخ داده است، گفتند: اگرچه این تفسیر به رأی‌ها بوده و هست اما موجب تحریف قرآن نشده و نمی‌شود و از عظمت قرآن کم نمی‌کند و مجازات شدید(جهنم جایگاه این افراد است) نیز برای چنین افرادی در قیامت وجود دارد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به برخی اتهامات میان فرق اسلامی مبنی بر تحریف قرآن تصریح کردند: کسی نباید فرقه‌های اسلامی را به تحریف قرآن متهم کند زیرا این کار دستاویزی برای دشمنان است تا تحریف قرآن را ثابت کنند و بگویند فرقه‌های اسلامی که خودشان، خودشان را به تحریف متهم می‌کنند پس قرآنشان حتماً تحریف شده است.

ایشان گفتند: البته روایات نادرستی در کتب اهل سنت وجود دارد که بیانگر تحریف قرآن است اما اجماع عموم مسلمانان بر عدم تحریف آن است.

ابنا

نوشتن نظر