نگرانی اسرائیل از انقلاب‏های بحرین و اردن
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»نگرانی اسرائیل از انقلاب‏های بحرین و اردن

نگرانی اسرائیل از انقلاب‏های بحرین و اردن

پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۲۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش خبرگزاری فارس، "گیورا آیلاند " رئیس مرکز پژوهش‏های امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با انتشار گزارشی از نگرانی "تل آویو " نسبت به آینده تحولات کشورهای بحرین و اردن خبر داد.

در این گزارش آمده است: بحرین یکی از کشورهای حامی آمریکا و یکی از پایگاه‏های مهم این کشور در خلیج فارس است و با توجه به اینکه اکثریت مردم این کشور شیعه هستند، هرگونه انقلابی در این کشور می‏تواند آثار زیانباری برای واشنگتن داشته باشد.

این گزارش می‏افزاید: در صورت پیروزی انقلاب بحرین و نیز با فرض خروج نیروهای آمریکایی از عراق، این مساله می‏تواند تاثیر بسیار منفی بر اردن بگذارد و این تاثیر در کنار پیروزی انقلاب اردن می تواند آینده رژیم صهیونیستی را به مخاطره بیاندازد.

"آیلاند " معتقد است که هرگونه عقب نشینی آمریکا در این زمینه سبب افزایش توان و جرأت جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف از جمله برنامه هسته‌ای این کشور خواهد شد.

در پایان این گزارش آمده است: اسرائیل سال‏هاست که از امینت و ثبات مرزهای خود با اردن بهره می‏برد ولی با توجه به شرایط کنونی منطقه، بیم آن می‏رود که این آرامش مرزی از بین برود و ثبات تل‌آویو به خطر بیافتد.

نوشتن نظر