مسلمانان آتن نمازهای ماه رمضان را در استادیوم اقامه می‌کنند
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»مسلمانان آتن نمازهای ماه رمضان را در استادیوم اقامه می‌کنند

مسلمانان آتن نمازهای ماه رمضان را در استادیوم اقامه می‌کنند

پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۱۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

براساس اعلام وزارت آموزش و دین یونان، مسلمانان پایتخت این کشور که ماه رمضان را از روز اول آگوست ـ دهم مرداد ـ آغاز می‌کنند، می‌توانند در فضای استادیوم المپیک آتن و استادیوم صلح و دوستی در نئو فلیرو، در حومه آتن اقامه نماز کنند.

مسلمانان آتن نمازهای ماه رمضان را در استادیوم اقامه می‌کنند

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ وزرات آموزش و دین یونان به دنبال تلاش‎های گسترده مسلمانان آتن برای ساخت نخستین مسجد، در پایتخت بدون مسجد اروپا که در حال حاضر هم با چالش‎های بسیاری روبه‎رو است، اعلام کرده که این تصمیم با توجه به ضرورت احترام به آزادی دینی و حقوق بشر اتخاذ شده و محلی برای اقامه نمازهای جماعت در اختیار مسلمانان گذاشته شده است.

به گفته کارشناسان، این تصمیم با هدف جلوگیری از گردهمایی مسلمانان در میادین شهر برای اقامه نماز اتخاد شده، چرا که سال گذشته این گردهمایی مسلمانان موجب تحریک یونانی‎های متعصب و در نتیجه تنش‎های قومی شد.

با این اوصاف، "نعیم الغندور" رئیس اتحادیه مسلمانان یونان از این اقدام استقبال کرده و اظهار داشته است که مسلمانان آتن از سال 2004 تا کنون استادیوم المپیک آتن را برای اقامه نمازهای ماه مبارک رمضان اجاره کرده بودند که این روند سال گذشته متوقف شد، چون اجاره بهای سال گذشته  صرف کمک به مسلمانان بسیار نیازمند کشور شده بود.

نوشتن نظر