دخالت موساد در حملات تروریستی نروژ
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»دخالت موساد در حملات تروریستی نروژ

دخالت موساد در حملات تروریستی نروژ

سه شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۲
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

به گزارش فارس، پایگاه خبری نروژی «پلیتالسک» (politalesk) در گزارشی، احتمال دست داشتن موساد را در دو حمله تروریستی اخیر در این کشور مطرح کرد.

کشور نروژ روز جمعه (22 ژوئیه) شاهد دو حمله تروریستی بود. بر اثر انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده در نزدیکی ساختمان دولت نروژ و همچنین حمله فردی مسلح به نام آندرس برینگ برویک (32 ساله) به اعضای جوان حزب حاکم این کشور (که در اردوی تابستانی بودند) بیش از 90 نفر به کام مرگ کشیده شدند.

با انفجار خودرو، هفت نفر و در حمله به اعضای حزب حاکم دست‌کم 86 نفر کشته شدند.

این پایگاه خبری نروژی اعلام کرد: «جوانان حزب حاکم چهارشنبه گذشته در جزیره اوتویا یعنی دو روز قبل از کشتار، خواستار تحریم اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین شدند».

در گزارش این پایگاه آمده است: جوانان حزب حاکم با یوناس گار استوره وزیر خارجه نروژ دیدار کردند و خواستار به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین شدند و در همان جا وی در پاسخ اعلام کرد: فلسطینی‌ها مستحق داشتن کشور هستند و اشغالگری باید پایان یابد، دیوار [نژادپرستانه حائل] باید الآن تخریب شود.

پلیتالسک تصریح کرد که این اطلاعات همه نشان دهنده احتمال دخالت موساد اسرائیل در این جنایت است در حالی که بسیاری از جوانان حزب شعارهایی در تحریم اسرائیل سر داده بودند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اوایل هفته گذشته میلادی نیز به نروژ سفر کرده و با وزیر خارجه این کشور مقابل جوانان اوتویا دیدار کرده بود. وزیر خارجه نروژ تاکید کرده بود: کشور ما فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت و من بی‌صبرانه منتظر پیشنهاد رسمی هستم که تشکیلات خودگردان به مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر آینده ارائه خواهد کرد.

پلیتالسک افزود که اسکل فدرسن رهبر جنبش جوانان (حزب حاکم) اعلام کرده است: «جوانان خواستار تحریم اقتصادی اسرائیل هستند. سیاست کشور ما در خاورمیانه فعال است و فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت».

رسانه‌های بزرگ جهان با انتشار اخباری در دو سه روز اخیر تلاش کرده‌اند که این فرد را فردی ضداسلام معرفی و انگیزه وی را گرایشات ضداسلامی معرفی کنند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که عامل کشتارهای نروژ به‌شدت تحت تأثیر ایده‌های ضداسلامی در آمریکا بوده است.

نوشتن نظر