تخریب مساجد شیعیان بحرین از سوی آل‌خلیفه در آستانه ماه رمضان + فیلم
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تخریب مساجد شیعیان بحرین از سوی آل‌خلیفه در آستانه ماه رمضان + فیلم

تخریب مساجد شیعیان بحرین از سوی آل‌خلیفه در آستانه ماه رمضان + فیلم

سه شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

با گذشت چند ماه از آغاز خیزش مردمی در بحرین، نیرو‌های‌آل سعود و آل‌خلیفه همچنان به سیاست تخریب مساجد و اماکن مذهبی این کشور در آستانه ماه مبارک رمضان ادامه می‌دهند.-------------------------------

به گزارش فارس، رژیم آل سعود در تلاش برای کمک به خاندان آل خلیفه برای سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز شهروندان بحرینی، با افزایش نیرو‌ها و تجهیزات زرهی خود همچنان به سیاست تخریب مساجد در این کشور ادامه می‌دهد.

نیرو‌های آل سعود که از چند ماه گذشته با لشکر‌کشی به بحرین، نیرو‌های آل خلیفه را در کشتار و بازداشت فعالان رژیم کمک کرده، در هفته‌های گذشته شماری از مساجد و اماکن مذهبی شیعیان بحرین را در آستانه ماه مبارک رمضان تخریب کردند.

در همین راستا، شیخ "عیسی قاسم " روحانی برجسته بحرینی روز گذشته پس از برگزاری نشستی در سنابیس در غرب منامه، با انتشار بیانیه‌ای هتک حرمت و تخریب مساجد و امکان مذهبی از سوی نیروهای امنیتی تحت حمایت عربستان سعودی را محکوم کرد.

وی همچنین بر لزوم احترام کامل به امکان مذهبی تاکید کرد و از مقامات بحرینی خواست هر گونه تبعیض نژادی در این کشور منطقه خلیج فارس را متوقف کنند.

نعیم قاسم از دولت خواست تا همه مساجد و امکان مذهبی تخریب شده از سوی نیروهای سعودی و بحرینی در سرکوب ماه‌های اخیر در این کشور را بازسازی کند.

شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی گزارش داد هزاران نفر از مردم بحرین از اواسط ماه فوریه با برگزاری اعتراض‌های گسترده، پایان حکومت سلطنتی آل خلیفه را خواستار شده‌اند. آل خلیفه در 40 سال اخیر قدرت را در بحرین در دست داشته است.

نیروهای رژیم بحرین از زمان آغاز سرکوب اعتراض‌های ضد رژیم در این کشور، دست‌کم 52 مسجد و بیش از 500 مکان مذهبی را تخریب کرده‌اند.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی در اواسط ماه مارس برای کمک به رژیم منامه به منظور سرکوب معترضان ضد رژیم، نیروی نظامی به بحرین اعزام کردند.

فیلم الصاق شده مربوط به جدیدترین مسجدی است که تخریب شد.

نوشتن نظر