ساخت مرکز اسلامی "توحید" در نروژ
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ساخت مرکز اسلامی "توحید" در نروژ

ساخت مرکز اسلامی "توحید" در نروژ

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مسجد و مرکز اسلامی توحید با حضور علمایی از سوئد، دانمارک و انگلیس و جمع کثیری از مسلمانان نروژی در اسلو پایتخت نروژ افتتاح شد.

به گزارش موعود به نقل از شبکه خبری المنار، سیدعلی فضل الله، فرزند سید محمدحسین فضل‌الله، مرجع تقلید شیعیان لبنان در حضور جمعی از عالمان و اقلیت‌های مذهبی نروژ، این مرکز اسلامی را افتتاح کرد.

محمود جلول، رییس مرکز اسلامی توحید در سخنرانی خود از مراحل ساخت این مرکز صحبت و اعلام کرد: این مرکز دارای مسجد، حسینیه، مکتب قرآن و چندین سالن اجتماعات می‌باشد که ساخت آن 11 سال به طول انجامید.

وی بر اهمیت حضور جوانان در این مرکز تاکید کرد و این مرکز را پل ارتباطی بین مسلمانان و دیگران دانست و از تلاش‌های تمام کسانی که در ساخت این مرکز سهیم بوده‌اند بخصوص راهنمایی‌ها و کمک‌های مرحوم سید محمدحسین فضل الله مرجع تقلید شیعیان لبنان تشکر کرد و افتتاح این مرکز را نتیجه زحمات و توجهات وی دانست.

سیدعلی فضل الله نیز بر نقش ویژه مساجد در زندگی مسلمانان تاکید کرد و افزود: با حضور در مسجد گویی در محضر خداوند هستیم و با تمام ارزش‌های اسلامی بزرگ خواهیم شد.

وی مسجد را حلقه‌ اتصال بین مسلمانان و ادیان و فرهنگ‌های مختلف معرفی کرد و از تمامی افراد خواست مسجد را پل ارتباط و محبت با دیگران قرار دهند و با فعالیت‌های علمی و فرهنگی خود با جهل و عقب ماندگی مبازره کنند.

سیدعلی فضل الله افزود: دین اسلام دارای تمام خصایص بشری است و توانایی انتشار در سراسر جهان را دارا می‌باشد که اگر ما آن را به بهترین وجه ارائه دهیم و به آن عمل کنیم خواهیم توانست واقعیت مفاهیمی که توسط دیگران دستخوش ابهام شده‌اند را نشان دهیم.

وی در پایان با اشاره به این‌که «اولین بنایی که پیامبر(ص) تاسیس کردند مسجد بود تا مکانی برای دیدار یکدیگر، محبت و وحدت باشد» تصریح کرد: این مرکز فرصتی را برای جوانان فراهم می‌کند تا با چالش‌هایی که مسلمانان در سایر کشورها با آن مواجه هستند مقابله کنند و از ارزش‌ها و هویت اسلامی دفاع کنند.

نوشتن نظر